Благослови, мати, весну закликати

У п'ятницю, 23 березня, перед весняними канікулами учнями 3-І класу було проведено фольклорне свято "Благослови, мати, весну закликати!" Діти виступили перед учнями перших та других класів. Вони показували українські традиції зустрічі весни, починаючи від свята Стрітення 15 лютого (Весна з Літом зустрічаються) і до обрядів у березні, квітні та травні.
Саме у ці місяці дівчата та хлопці закликали птахів із вирію, топтали ряст, щоб бути здоровими. А ще виходили на вигін та танцювали хороводи, співали веснянки та гаївки, спалювали зиму та стрибали через вогнище. Наші пращури вірили, що стрибання через вогнище очищає тіло та душу від усього злого.
Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації даного свята. А особливо дякуємо учням, які були на сцені справжніми артистами: правдивими, яскравими, чарівними, чудовими!

Дата: 2018-04-05 10:47:55