Розділи сайта
Проект «Школи: партнери майбутнього та дитяча творчість»
Проект "Школи:партнери майбутнього" та дитяча творчість

Головний закон усіх змін
у житті - творчість.
М.О. Бердяєв

Найцікавіше та найважливіше в роботі над проектом - це творчі завдання, які пропонуються Гете-Інститутом учням шкіл - партнерів. Вони розвивають інтелектуально та емоційно, надають досвід колективної співпраці. Різноманітні конкурси , семінари, воркшопи сприяють самовираженню та самореалізації учнів та розвивають їхню фантазію та уяву. "Моя країна сьогодні та 20 років тому ", " Моє улюблене відкриття з Німеччини", "Шкільний театр","Музика + Х", "Євробачення", "Захист довкілля", "Вода", "Євро 2012" "Казки братів Грімм" - це були головні теми учнівських малюнків, творів, презентацій, постанов та відеофільмів протягом п'яти років. Працюючи над проектом , учні набували досвіду дослідницько - творчої роботи, удосконалювали свої практичні уміння з обраної теми.

Воркшоп "Моя країна сьогодні та 20 років тому "(Тернопіль, 2010 )

Важливо, що після відвідування заходів учні завжди інформували своїх товаришів. Спочатку це були стіннівки та шкільна газета "Дзеркало ліцею" , пізніше - ще й шкільний сайт.

Театральний воркшоп ( Київ, 2010)

Однією з найцікавіших подій учнівської творчості був конкурс шкільних театральних гуртків (2010). Учні повинні були поставити спектакль на шкільну тематику та надіслати відеозапис у Гете-Інститут . Вистава учнів нашої школи була визнана однією з п'яти найкращих, а учні були запрошені на театральний воркшоп до Києва. Там вони мали змогу працювати із справжніми німецькими режисерами та акторами.

Воркшоп " Musik + X" (Київ, 2010 )

Учениця нашої школи Баталова Д. брала участь у воркшопі " Musik + X" (Київ, 2010 ). Учасники співпрацювали із радіожурналістами Німеччини та підготували справжню радіопередачу . Баталова Д. підготувала програму про німецьку співачку Івонне Катерфельд. Цю радіопередачу можна було послухати на сайті Гете-Інституту.

Всеукраїнський семінар для школярів шкіл-партнерів "Розмовляти німецькою" (Київ, 2011) став для учнів гарною практикою у вивченні мови.

Воркшоп "Захист навколишнього середовища - тепер!"(Тернопіль, 2011)

"Захист навколишнього середовища - тепер!" - такою була тема воркшопу на базі Тернопільської класичної гімназії. У творчих групах учні опрацювали проблеми, що стосуються забруднення навколишнього середовища, визначили причини та наслідки глобального потепління, проаналізували переваги та недоліки нових джерел енергії. Після завершення воркшопу представники кожної зі шкіл-учасниць на гімназійному подвір'ї висадили дерева і тим самим продемонстрували, що для захисту навколишнього середовища потрібно не лише говорити, а й діяти.

Воркшоп "EinBlick"(с. Лазурне, 2012)

Протягом вересня 2012 року на території бази відпочинку в с.Лазурне на березі Чорного моря тривав проект Гете-Інтституту "EinBlick" (погляд). Для 20 учнів із 15 українських шкіл-партнерів це був не тільки воркшоп про те, як потрібно знімати відеофільми, а й відпочинок. Учасниками проекту стали і троє учнів школи-ліцею № 7: Романова Маргарита (11-Е), Човган Ірина (10-М) та Козак Андрій (10-Е). Щасливі дні, проведені біля моря, були не зовсім схожі на навчання, але все ж таки старшокласники отримали чудові знання від професійних режисерів із Німеччини щодо використання техніки під час зйомки фільмів та покращили свої знання німецької мови.