З 7 жовтня 2023 року розпочалися заняття у гуртку «Дошколярик». Початок занять: 9:00
Історія КЗ "НВК:ЗШ І-ІІст.-ліцей №7 ВМР"

Сторінка розроблена за матеріалами колективного наукового проекту

Науково-дослідна робота на тему: "Літопис школи №7 у фотографіях"
7-А клас, кл. керівник Борисова Віталія Петрівна

Гортаючи книгу літопису школи №7

Рік 1954 …

Середня школа №7 була заснована в січні місяці 1954 року. Вона виникла на базі 2-ї та 25-ї шкіл міста. В школі було 19 викладачів та 370 учнів, старшим класом був сьомий.

До Великої Жовтневої Соціалістичної революції в приміщенні нашої школи розташовувалось комерційне училище, а вже при радянській владі в ньому розташовувалась школа. В 1954 році колектив вчителів та учнів проробив велику роботу: потрібно було привести до ладу будівлю школи, пришкільну ділянку. Колективними зусиллями створювались майстерні, будувалась теплиця, голубятник, крільчатник, упорядковувала спортплощадка.

Скільки любові, праці було вкладено у все, що тепер є в нашій улюбленій школі.

1955 рік. Свято першого дзвоника
1956 рік. На спортивному майданчику
1956 рік. Свято першого дзвоника

1962 рік. Остання урочиста мить для випускників

1. Рік 1963... Будівництво

За 10 місяців, з травня 1962 року по серпень 1963 року було побудовано нове приміщення школи, яке складалось з 16 класних кімнат, хорошого актового та фізкультурного залів, двох майстерень для виробничого навчання, буфету та гардеробу. Будували школу будівельно-монтажне управління №4 на чолі з начальником будівельно-монтажного управління Романом Сергійовичем Харьковим.

1963 рік. Будівництво у розпалі

Багато попрацювали будівельники, щоб завчасно здати будівництво (бригада каменярів на чолі з бригадиром Є. Шульгой, прорабом Є. Погребняком, майстром Жирновим).

Велику допомогу у будівництві школи надала батьківська громадськість, педагогічний та учнівський колективи. Це їх руками розібрані старі приміщення майстерень, підготовлено будівельний майданчик, очищено всі нові приміщення від брухту.

Стратегічні плани по закінченню будівництва школи

Нарешті будівництво завершено і замайорів прапор над величною трубою котельні

Скоро діти зайдуть у світлі, просторі класи і почнуть новий навчальний рік.

Двоповерхова споруда

Ці сосни історичні. Їх ще називають канадські ялинки. Їм 35 років. Посаджені будівельниками, щоб укріпити схили. Окраса нашої школи.

2. Вони були першими

Першим директором школи була Соколова Софія Семенівна, завучем Гуревич Фаїна Йосипівна. Золотими буквами в історії школи вписані імена всіх перших вчителів, яким випало створювати колектив школи та формувати її обличчя: Блувштейн Євгенія Борисівна, Гавриленко Ірина Григорівна, Куркова Зоя Василівна, Мазур-Рижченко Ганна Григорівна, Махора-Ремез Галина Василівна, Павловська Клара Сергіївна, Сокальська Поліна Казимирівна, Зарубінська Марта Михайлівна, Учитель Поліна Семенівна, Балюк Олександра Василівна, Зайдель Хана Еммануїлівна.

Через 3 роки педагогічний колектив школи поповнили нові вчителі, які принесли із собою нові ідеї та великий потенціал: Боб Ксенія Спирідонівна, Буркет Ніна Давидівна, Вишталюк Єфросинія Павлівна, Зискінд Леон Юхимович, Коваленко Єфросинія Миколаївна, Козлова Клара Євгенівна, Райфман Григорій Григорович, Уточкіна Клавдія Володимирівна, Віноградська Віола Василівна, Горчинська Марія Францівна, Елькіна Зінаїда Володимирівна, Жученко Діана Іванівна, Троїцький Дмитро Лукич.

Наступного року керівництво школи змінилося і директором став Григорій Андрійович Каюк. Він був фанатично закоханий у рідну школу. Багато уваги він приділяв дружньому, працьовитому колективу, встановленню та підтриманню порядку у школі, високій свідомій дисципліні як серед учнів, так і серед вчителів.

Зліва: Євгенія Борисівна Блувштейн, Зарубінська Марта Михайлівна 8 жовтня 1961 рік.

27 травня 1970 рік. Кл. керівник: Троїцький Дмитро Лукич

1986 рік. 10-Б кл. Кл. керівник: Гольдіс Нелла Бенціонівна

1967 рік. Зискінд Леон Юхимович зі своїм класом.

Третій зліва; Новіков Олександр, який в школі потребував великої уваги. В минулому він центральний гравець київської баскетбольної команди "Будівельник"

 

Декади природничих наук. Зліва направо:

  1. Мельничук Тамара Сергіївна вчитель біології
  2. Сидорук Людмила Павлівна вчитель фізики
  3. Дубинська Алла Аркадіївна вчитель біології

Зліва направо другий ряд:

  1. Шостак Зінаїда Петрівна
  2. Горчинська Марія Францівна
  3. -
  4. Гавриленко Ірина Григорівна
  5. Мельничук Тамара Сергіївна
  6. Павловська Клара Євгенівна
  7. Найдорф Раїса Йосипівна
  8. Рядченко Ганна Григорівна
  9. Сидорук (Белова) Людмила Миколаївна
  10. Герасимчук Тетяна Миколаївна
  11. Ординська Людмила Григорівна
  12. Рачук Ганна Миколаївна
  13. Старовойт Марія Яківна
  14. Дубинська Алла Аркадіївна

1965 рік. Біологічний кабінет

1964 рік. Іде урок праці

1967 рік. Ідуть випускні екзамени

Прекрасні вчителі були візитною карткою нашої школи. У першу чергу особливої уваги заслуговує вчителька російської мови і літератури Боб Ксенія Спиридонівна. Її особливими рисами є високий професіоналізм, ерудиція, виняткова інтелігентність.

Уроки української мови та літератури Ганни Григорівни Ридієнко були настільки цікаві, змістовні, захоплюючі й емоційні, що викликали захват не лише в учнів, але й і у вчителів. Як класний керівник Ганна Григорівна була турботливою матірю, чуйною і разом з тим вимогливою та суворою.

Улюбленицею всіх учнів була вчителька історії і суспільствознавства Нелла Бенціонівна Гольдіс. Її уроки історії відрізнялися високою ідейністю, змістовністю, теоретичною грамотністю. А як класний керівник Нелла Бенціонівна була зразком відданості дітям і взірцем правильної роботи з ними. Пройшло багато років, як Нелла Бенціонівна пішла на заслужений відпочинок, а її колишні учні, мов до рідної матері, постійно приходили до улюбленої вчительки додому.

39 років життя віддала школі №7 вчителька хімії Клара Євгенівна Козлова. Якщо вчителька зуміла прищепити таку любов до хімії своїм учням, і якщо навіть тільки один з них присвятив усе своє життя цій науці, то вона гідна всіляких похвал, бо дала країні вченого-хіміка. Цей випускник її гордість і радість. Це Коля Герасимчук. Чимало років він працював у Київському університеті, де отримав звання кандидата хімічних наук. Зараз вже професор, доктор хімічних наук Микола Герасимчук працює в Спрингфільдському університеті США.

3. Школа це не тільки уроки

З кожним роком поширюється і прикрашається матеріально-технічна база школи. В школі створені всі умови для трудового виховання підростаючого покоління, для подальшого покращення виробничого навчання, для поєднання навчання з працею.

Зусиллями учнів та батьків приведені до ладу пришкільна навчально-дослідна ділянка і шкільне подвіря. Учні разом з батьками навколо школи посадили багато різних декоративних дерев та кустарників. Учні зібрали 30 тонн металолому, 5 тонн макулатури, 8 тонн жолудів. В зборі металолому особливо відзначились 5-А клас, зібравший 3381 кг і зайнявший 1 місце, 5-Б клас, зібравший 2710 кг і зайнявший 2 місце, 7-А клас (2318 кг) зайняв 3 місце. Учні виготовили багато приладів та інших наочних посібників з радіотехніки, фізики, хімії, математики, історії та інших предметів.

За високі показники в заготівлі металобрухту (53 тонни) школі було довірено вручити ключи від нового автобусу, який був зроблений саме з цього металу, водієві автопідприємства, що від імені школи і зробив директор Григорій Каюк після урочистої лінійки.

Школі подарували 3 автомобілі за позапланові збори металобрухту. Це вантажний автомобіль ГАЗ-53, Перемога, ГАЗ-67

Проведено багато цікавих вечорів, диспутів, КВК, піонерських та комсомольських вогників та інших хороших справ. Учні 11 класу Чуб, Шульман, Керн, Тилібцев та інші сконструювали телевізор та електрорахувальну машину. Велика кількість різноманітних гуртків допомагала учням розкрити свої здібності та визначитись в інтересах. Вже на 1956 рік в школі діяли: літературний, фізичний та математичний, драматичний, музичний та танцювальний і, нарешті, радіотехнічний гуртки. В 1965-66-х роках в школі утворився клуб любителів мистецтва з дуже символічною назвою Червоні вітрила.

Родинне свято В тісному шкільному колі.

Актовий зал 60-х рр.

Домровий оркестр

Духовий оркестр

70-ті рр. Огляд художньої самодіяльності

Зі спогадів викладачів з великим досвідом роботи: Був період, коли в нашу школу направляли дітей, виключених з інших шкіл міста. І тільки завдяки тому, що наші вчителі піклувались про таких дітей, вони закінчили навчання і зайняли гідне місце в житті, стали лікарями, інженерами, військовослужбовцями, добрими робітниками. Тут вже цілком справедливо буде зробити політику No comment думка спеціаліста завжди правильна.

ІІІ. Створення ліцею

А починалось все з того, що виникло жагуче бажання довести всім, що сучасна школа спроможна творити розумну, освічену, духовно зрілу особистість майбутню еліту України. Неспокійне вчительське серце Олександра Григоровича Сухомовського, вболіваючи за улюблену справу, відчувало, що таку можливість має лише школа, де є грамотний і досвідчений педколектив. Першими помічниками, надійними друзями і вірними однодумцями стали заступники директора з навчально-виховної роботи Прокопчук А.Г., Василенко М.М., Очеретнюк Л.І. і заступник директора з виховної роботи Крижанівська Р.М.

У Вінниці ліцей зявився вперше у 1993 році на базі загальноосвітньої школи №7. Від звичайних шкіл він відрізнявся наявністю медичного, юридичного та економічного відділень. Згодом було відкрите і лінгвістичне. І тепер вже багато хто з випускників стали висококваліфікованими лікарями, досвідченими економістами та юристами.

2002 рік. На шкільному подвірї

2002 рік. Школа-ліцей №7

Директор школи-ліцею №7 Сухомовський Олександр Григорович

Директор та його команда.

Зліва направо: Василенко М.М., Очеретнюк Л.І., Сухомовський О.Г., Прокопчук А.Г.

Сьогодні школа-ліцей нараховує 93 викладача, 13 із них викладачі престижних вузів Вінниці. 91 вчитель з вищою освітою, серед них 18 вчителів методистів, 10 мають нагородний знак Відмінник освіти України.

Окрасою школи стали вчителі Княгиницька О.Д., Ріщук В.М., Батюк Л.Є., Кравець І.С., Джереловська І.М., Старовойт М.Я., Негода В.В., Романович В.М., Марина О.І., Букіна І.М., Калініна М.Б., Щеглова Т.Л., Черненко С.С., Зайцева О.М., Пшенічнюк В.В., Пасічник І.В., Іванович С.Л., Бєлан І.М., Безносюк О.О., викладачі-сумісники: Окоркова І.В., Красільник Г.В., Андреєв Г.В., Романова А.О., Качанівська Л.Г., Ясінський В.А., Соловей П.О., Клименко Л.П., Гаврилюк О.А., Стоян М.Т. Саме вони своєю старанністю, високою відповідальністю за освітлянську працю завжди попереду інших. Інтелігентно, з почуттям власної гідності та пророчим баченням перспективи вчителі ліцею відкрили нову сторінку в історії школи №7.

Вчителем школа стоїть...

2003 рік. Педколектив школи-ліцею №7

2003 рік. Влітку на нараді

 

1997 рік

2001 р.

2000 рік. Засідання шкільного парламенту

2003 рік. Шкільний парламент у роздумах

Життя вимагає нових підходів до організації навчально виховного процесу в школі нового типу. Так виникла й термінова необхідність у відкритті компютерного центру, де б ліцеїсти на сучасному рівні черпали знання, навчилися користуватися мережою Інтернет, а викладачі мали б змогу отримувати інформацію про нові освітні технології, новинки педагогічної літератури, писати свої власні наукові статті.

2002 рік. Кабінет інформатики

2. Основні композиції з квітів та овочів на тему Моє рідне місто

Кожного ранку ми швидко біжимо до школи через довгі алеї, висаджені розкішною зеленню, яка огортає старі будівлі. Через свої буденні справи ми ні на хвилину не замислюємось над історією цього чарівного куточка.

Якщо пройтися нашою рідною вулицею приблизно 100 років тому, ми побачимо на старих будівлях таблички з назвою Пироговська вулиця. Згодом її перейменували на вул. Владислава ІV. Після цього вона стала вул. Коцюбинського і вже до нашого часу дійшла під назвою Червоних партизан.

До вашої уваги традиційні осінні композиції з квітів та овочів.

2003 рік. 5-А кл

Сади круг Вінниці рясні,

Цвітуть круг Вінниці пісні,

Як правди голос, голосні,

Як сонце золоте іскриться

Під сонцем золота пшениця.

Це людський труд, це волі криня!

(М. Рильський)

2003 рік. Композиція Схід сонця над рідною Вінницею

2003 рік. Композиція Осінь хазяйнує

2002 рік. 11-МА кл. Композиція Через терни до зірок...

2002 рік. 6-Б кл. Композиція Осінь хазяйнує

2002 рік. Композиція Навчаючи інших ми вчимось самі

2000 рік. 8-і кл. Композиція "Вінницька перлина та Краса українського жіноцтва"

2001 рік. 5-Б кл. Композиція Нехай завжди світить сонце

Нам осінь постелила рушники,

Гаптовані багрянцями і злотом,

Ущерть поналивала купчаки,

Жоржин сипнула за похилим плотом.

Сама ж вдяглася в кольори небес,

Засяяла сорочкою з туману,

Каштан на грудях дукачем воскрес,

Поділ спідниці стрепенувсь рахманно.

Ось, ось вона! Іде по рушниках,

Як жінка йде, обличчя із розпяття,

Несе, обнявши, решето в руках

І сіє сонце в вересня багаття.

2001 рік. 5-А кл. Композиція Багатий врожай

2001 рік. Композиція Сонячний метелик

4. Посвята в ліцеїсти

Традиційною є посвята в ліцеїсти. Ним мріє стати кожен. Але бути ліцеїстом не так вже й легко, як здається. Оскільки є угода між адміністрацією ліцею в особі директора і викладачами та учнями про виконання статуту ліцею, відповідно якого ліцеїсти повинні старанно вчитись, брати активну участь в житті ліцею, дотримуватись правил внутрішнього розпорядку ліцею.

2001 2002 н.р. Посвята в ліцеїсти

2003 рік. Посвята в ліцеїсти

5. Конкурси МІС-ОСІНЬ та МІНІ-МІС

2000 рік. Конкурсантки перед виступом

2000 рік. Учасниці конкурсу МІС-ОСІНЬ у вирі танцю

2000 рік. Переможниці конкурсу МІС-ОСІНЬ

№1 віце-міс Ю.Сеньків

№2 міс-Елегантність

№3 міс Артистичність Н.Демчукова

2000 рік. Конкурс МІНІ-МІС. Перші класи

2000 рік. Конкурс МІНІ-МІС

Спонсор громадська організація Ліцеїст

2001 рік. Конкурс МІНІ-МІС

2001-2002 н.р. Конкурс МІС-ОСІНЬ

2000 рік. Ось так ми запрошуємо на свято коляди

2000 рік. 6-А кл. Свято коляди

2000-2001 рік. 5-Б кл. Танець Гопак

2000-2001 рік. 5-і кл. Свято Меланки

2000 рік. Свято коляди

7. Святкування Нового Року

Новий рік... Стільки асоціацій створюють ці слова: подарунки, прикраси, ялинка, святковий стіл і здійснення усіх бажань. Ми з нетерпінням чекаємо на це свято. Тому що саме в цей день ми сподіваємось на чудо. Нас захоплює передсвяткова метушня, зявляється маса планів на майбутнє та райдужних надій. Ми віримо, що наступаючий рік обовязково буде кращим.

1996 рік. 1-і кл. Святкування Нового Року

2001 рік. 10-Л. Новорічна композиція

2001 рік. Парк ім. М.Горького

Мелодія зими симфонія космічна,

Звелась аж до зірок містерія пурги,

Нагадують сніги, що в світі ми не вічні,

Що рік життя майнув нагадують сніги.

Зліва направо:

Бондарчук О.М.

Новікова С.О.

Снігуронька, Дід Мороз

Гайдаш В.О.

Крижанівська Р.М.

2001 рік. Біля міської ялинки

Зірки мюзиклу Снігова королева засяють на екрані

Школа-ліцей №7 давно відома своїми талановитими вихованцями не тільки в місті а й в Україні. Кожним виступом ліцеїсти приємно дивують і дорослих, і дітей. Але такого Вінниця ще не бачила! Премєра справжнього мюзиклу Снігова королева відбулась у актовій залі ліцею. Автором проекту виступив відомий вінницький співак Геннадій Білявський.

Грудень, 2003 рік. Снігова королева Гайдаш В.О.

Троль Яблецький Д., 11-Ю

Герда Драчук М., 6-Б кл.

Кай Балинський О. 5-Б кл.

Театр мод. Керівники Білан І.М., Бондарчук О.М.

Хореографічний танцювальний ансамбль Вербочка

Герой-рятівник завжди поруч

Так називався девятий всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежників, в якому взяли участь 20 команд з усіх областей України. Фестиваль проходив у м. Євпаторія з 5 по 15 вересня 2003 року. Вінницю представляла команда ліцею №7 Помпа.

Наші молодці, а саме Євген Зарівний, Юля Залізняк, Денис Камінський капітан команди, добились перемоги ціною своїх зусиль та бажань.

2003 рік. Загін ЮІД. 6,8 класи

1 вересня 1998 рік. Загін ЮІР школи-ліцею №7

2000 рік. Брейн-ринг Правила дорожнього руху

2000 рік. Брейн-ринг Правила дорожнього руху

10. Її величність жінка!

Під такою назвою відбулося свято привітання молодшими учнями школи своїх мам, бабусь, жінок, вчителів в концертному залі Плеяда 5 березня 2001 р.

Близько ста маленьких артистів виходили в той вечір на сцену і кожен продемонстрував свій талант, свою неповторність.

Натхненну красу і грацію показали соло Настя Шовкопляс і Марина Драчук. Неперевершеним був Театр моди. Дівчатка у фантастичних костюмах, що робили їх схожими на квіти, заповнили мало не всю сцену. У глядачів розбігалися очі. Цю оригінальну ідею Ольги Михайлівни Бондарчук підтримали вчителі праці Валентина Миколаївна Кравчук та Ірина Михайлівна Білан. Вони допомагали дівчаткам готувати костюми.

2003 рік. Співає Марина Драчук 6-Б кл.

Пісня Домовичок

2003 рік. Ансамбль Ложкарі 6-Б кл.

2003 рік. Хореографічний танцювальний ансамбль Вербочки

2003 рік. Співає Настя Шовкопляс. 6-Б кл.

2001-2002 р. Ансамбль Веселка

1998 рік. Огляд художньої самодіяльності

Співає Ганна Сінгаєвська

1998 рік. Огляд художньої самодіяльності

Соліст Сергій Бондарчук

2003 рік. Театр мод Шарм.

Керівники: Бондарчук О.М., Бєлан І.М.

2003 рік. Театр мод Шарм

 

 2004 Виступ ансамблю Дзвіночки

 

ЮІР 02.03.06 

 

 

Шкільна виставка до Дня міста 14.09.07 

 

Легенди про місто 2007. Виступ учня 8 класу Маринчука Романа 

 

28.12.07 Театралізована постановка 9-11 класів. Ніч перед Різдвом 

День Європи 17.05.08 

 

Гонка за лідером 2009 

 

Брейн-ринг 28.09.2010 5 кл 

 

8.11.10 Виступ шкільної команди КВК 

 

Вечорниці 19.01.2011 

 

Виступ учнів 8-ЕМ до свята 8 березня 3.03.11 

 

Виступ учнів молодшої школи до свята 8 березня 3.03.11 

 

30.11.2011 Прес-тур Дзеркала ліцею

 

30.11.2011 фінал Медіапростір 

   

 

Позакласна робота з дітьми. Театр мод 2012 

 

 Лідер 2012

 

2013

 

2014

 

2015

 

2016

Останні новини закладу