Розділи сайту
Архів новин
Проект «Школи: партнери майбутнього»
Проект "PASCH"

 

logoЗа ініціативи Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини започатковано проект "PASCH " - "Школи: партнери майбутнього". Мета проекту полягає у створенні мережі і зщонайменше 1000 шкіл-партнерів всього світу, сприянні євроінтеграційним процесам, підвищенні інтересу молоді до вивчення німецької мови, традицій та культури сучасної Німеччини. Гете-Інститутом за підтримки департаменту загальноїсередньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України відібрано 15 шкіл-учасників проекту з України. Серед них і наш заклад.

Свідоцтво про партнерство та логотип проекту, символ шкіл партнерів, було вручено 07.10.2008 року директору школи-ліцею №7 Сухомовському Олександру Григоровичу в Києві в посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Україні.

Німецькі партнери сподіваються на жваві та довгострокові зв'язки шкіл-партнерів, на плідну співпрацю та відкритий обмін думками.

За проектом "Школи: партнери майбутнього" школи-партнери підтримуються в питаннях організації вивчення німецької мови Гете-Інститутом та забезпечуються сучасними мультимедійними навчальними та країнознавчими матеріалами тощо.

На курсах та семінарах, які проводяться Гете-Інститутом, учителі шкіл-партнерів мають можливість підвищити свою кваліфікацію, їм надаються дидактичні та методичні матеріали. Але насамперед проект розширює компетенцію молодих людей для навчання у ВНЗ Німеччини та для їхнього подальшого професійного життя. Для випускників німецьких шкіл за кордоном та випускників шкіл-партнерів буде подвоєно кількість стипендій для навчання у вищих школах Німеччини. Інтернаціональна програма грантів також дає можливість школярам ще під час навчання в школі протягом декількох тижнів особисто ознайомитися з Німеччиною та покращити знання німецької мови.

У 2013 році проекту "Школи: партнери майбутнього" виповнюється 5 років. За ці роки проект проявив себе як справжня успішна модель навчально-освітнього процесу не лише в Україні, а й в усьому світі.

 

 

Співробітники Гете-Інституту та посольства ФРН в Україні, які втілюють проект "Школи: партнеримайбутнього" в життя

Анка Фельдхузен Гаральд Герман Петра Кьопель-Майєр
Постійний заступник посла
ФРН в Україні
пані Анка Фельдхузен
Представник посольства
ФРН в Україні
пан Гаральд Герман
Заступник директора
Гете-Інституту в Києві
пані Петра Кьопель-Майєр
Йоганна Бройтігам Штефі Катцер Вайко Фрауенштайн
Йоганна Бройтігам,
референт проекту
в 2008-2011рр.
Штефі Катцер,
референт проекту
в 2011р.
Вайко Фрауенштайн,
референт проекту
з 2012р.
Інна Корейба Наталія Бесикало  
Інна Корейба,
асистент проекту
в 2008-2011рр.
Наталія Бесикало,
асистент проекту
з 2011р.
 

 

Співробітники закладу"НВК: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей №7 ВМР",які працюють за проектом Гете-Інституту "Школи-партнери майбутнього"

Сухомовський Прокопчук Романова
Сухомовський
Олександр Григорович
,
директор закладу
Прокопчук
Алла Геннадівна
,
заступник директора з
навчально-виховної роботи
Романова
Ганна Олексіївна
,
заступник директора з
навчально-виховної роботи
Носик Ольга Григорівна

Носик Ольга Григорівна, учитель німецької мови, учитель-методист, шкільний куратор проекту, голова методичного об'єднання вчителів іноземних мов закладу, завідувач кабінету німецької мови. Закінчила Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова. Працює за проектом із 2008 року. Підвищувала кваліфікацію на курсах Гете-Інституту в Німеччині : у м. Ізерлоні (1999), м.Кірххаймболандені (2008), м. Дрездені та м. Гамбурзі (2009), у Зоненберзі (2012). Брала участь у 12 всеукраїнських семінарах, які проводилися Гете-Інститутом для вчителів шкіл-партнерів.У 2009р. навчалася на міжнародних курсах по використанню сучасних мультимедійних технологій на уроках німецької мови та отримала сертифікат міжнародного зразка.

Кац Руслана Мойсеївна

Кац Руслана Мойсеївна, учитель англійської та німецької мов,спеціаліст ІІ категорії. Завідувач кабінету англійської мови. Закінчила Вінницький педагогічний університет ім.М.М.Коцюбинського. Працює за проектом із 2008р. Підвищувала кваліфікацію на курсах Гете-Інституту у м.Геттингені (2010). Учасник всеукраїнських семінарів Гете-Інституту.У 2010р. навчалася на міжнародних курсах з використання сучасних мультимедійних технологій на уроках німецької мови та отримала сертифікат міжнародного зразка. У 2010-2011н.р. брала участь у міському конкурсі "Учитель року " в номінації "Німецька мова" та виборола ІІ місце.

Галич Лідія Миколаївна

Галич Лідія Миколаївна, учитель англійської та німецької мов. Закінчила Вінницький педагогічний університет ім.М.М.Коцюбинського. Працювала за проектом із 2008 року по 2011 рік. Підвищувала кваліфікацію на курсах Гете-Інституту у м. Франкфурті-на-Майні (2009).З 2011 року продовжує освіту в Бернському університеті (Швейцарія).

Світайло Тетяна Олександрівна

Світайло Тетяна Олександрівна, учитель німецької та англійської мов, спеціаліст. Закінчила Вінницький педагогічний університет ім. М.М. Коцюбинського. Працює за проектом з 2010 року. Підвищувала кваліфікацію на курсах Гете- Інституту у м. Франкфурті-на-Майні (2011) та м. Дудерштадт (2014). Учасник 11 всеукраїнських семінарів Гете-Інституту.

Задорожна Лілія Іванівна

Задорожна Лілія Іванівна, вчитель німецької мови, спеціаліст. Закінчила Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова. Працює за проектом з 2012 року. Підвищувала кваліфікацію на курсах Гете- Інституту у м. Геттингені (2013).

Участь у проекті покращила і підвищила рівень фахової підготовки вчителів німецької мовишколи-ліцею№7. Вони мали можливість підвищувати свої знання з методики викладання німецької мови: з 2008р. по 2013 р. вчителі нашої школи були учасниками курсів Гете - Інституту в містах Кірххаймболанден, Дрезден, Гамбург, Франкфурт, Геттингет , Зонненберг та Швебіш Халь (Німеччина).

 

 

Вчителі мали також змогу брати участь у більше ніж 20 всеукраїнських семінарах, які були організовані Гете-Інститутом для шкіл-партнерів:

 • "Використання пісень та рухливих ігор на уроках німецької мови" (м.Київ,вересень 2008 р.);
 • "Можливості кооперації між школами-партнерами в Україні. Інтернет на заняттях з німецькоїмови" (м.Київ,листопад 2008р.);
 • "Практичне застосування на заняттях з німецької мови навчально-методичних комплексів "Рlanet 2" та "Lagune 2" (м.Хмельницький,грудень 2008 р.);
 • "Підготовка до екзаменів з німецькоїмови на міжнародний сертифікат рівня А-1 та А-2" (м.Київ,березень 209 р.);
 • "Використання пісень на уроках німецької мови" (м.Київ,вересень 2009 р.);
 • "Практичне застосування на заняттях німецької мови навчально-методичних комплексів "Tamburin" та "PingPong" (м.Рівне,жовтень 2009 р.) ;
 • "Використання комп'ютера та Інтернету на уроці німецької мови" (м.Київ,січень 2009 р.); "Розмовляти німецькою"(м. Київ, березень 2010 р.);
 • "Виправлення помилок та оцінювання на уроках німецької мови" (м.Вінниця, червень 2010 р.);
 • "Викладання німецької мови у початковій школі" (м.Рівне, вересень 2010 р.);
 • "Впровадження одномовності при вивченні іноземної мови" (м.Київ, вересень 2010р.);
 • "Планування навчального матеріалу в початковій школі" (М. Харків, листопад 2010 р.);
 • "Комп'ютер та Інтернет на уроках німецької мови" (м. Київ, березень 2011 р.);
 • Планування уроків німецької мови (м. Одеса, квітень 2011р.);
 • Захист довкілля (м. Київ, жовтень 2011 р.);
 • "Використання Інтернету на уроках німецької мови"(м. Київ, лютий 2012 р.);
 • "Musik + X" (м. Київ,березень 2012 р.);
 • "Вивчення фонетики на уроках німецької мови" (м. Одеса, жовтень 2012 р.);
 • Семінар учасників програми "Studienbr?cke" (м. Київ, листопад 2012 р.);
 • "Граматика на уроках німецької мови"(м. Київ, червень 2013 р.);
 • "Доторкнись до математики" (м. Київ, жовтень 2013 р.);
 • " Казковий воркшоп" (м. Київ, грудень 2013 р.);
 • " Екзамени рівня В1/В2"( м. Київ, грудень 2013 р.);
 • "Викладання німецької мови в початковій школі"( м. Київ, червень 2014 р.);
 • " Казка на уроці німецької мови" "( м. Київ, жовтень 2014 р.);
 • "Аушвіц на уроці"(м.Освенцим, Польща,лютий 2015 р.);
 • "Метод проектів на уроці німецької мови" (м. Київ, березень 2015 р.);
 • "Німецька мова для вчителів-предметників" (м. Київ, червень 2015 р.);
 • Семінар кураторів проекту (м.Київ, щороку)