Розділи сайту
Архів новин
Кафедра філології

 

МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЛОЛОГІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ
(українська мова та література, світова література)

 

Методичне об'єднання вчителів-філологів - осередок фахово компетентних викладачів, які щороку забезпечують високий рейтинг

  • у підготовці випускників закладу до ЗНО (2013-2014 н. р. - І рейтинг у Вінницькій області);
  • участі у Всеукраїнській предметній олімпіаді з української мови та літератури різних рівнів;
  • участі в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика;
  • участі в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнів та студентів імені
    Т. Г. Шевченка;
  • участі в регіональних та міських конкурсах учнівської творчості.

 

Якісний склад МО:

  • "Відмінник освіти України" - 1
  • Вчитель-методист - 7
  • Спеціаліст вищої категорії - 10

ГАЛЕРЕЯ ДОСЯГНЕНЬ

 Всеукраїнська предметна олімпіада з української мови та літератури

 Навчальний

рік

2013-2014 2014-2015 2015-2016
 Етап Місце
 IIIСтасюк Ольга (11-М)

Кобзіна Олександра (11-М)

Сурсаєва Анна (11-ЕК) 
II

Марусич Олександра (9-Е)

Колійчук К. (9-Е)

Сурсаєва Анна (10-Е)

Лебедєв Павло (10-ЛЮ)

Кривецька Софія (7-А)

Ткач Олександра (8-ЮК)

Бровченко Ангеліна (9-МК)

Марусич Олександра (10-Е)

Лебедєв Павло (11-ЛЮ)

Зарічанська Каріна (7-Б)
 III

Савчук Анастасія (7-А)

Мазуренко Людмила (7-І)

Гулевич А. (8-МК)

Бацалай Ангеліна (8-ЕА)

Бровченко Ангеліна (8-МК)

Ключар Анастасія (9-Е)

Мацера Галина(9-Е)

Степанчук Ярослав (10-ЛЮ)

 

Стасюк Олександра (7-Б)

Кривецька Софія (8-М)

Антонець Тетяна (10-М)

 IIII
   
II

Стасюк Ольга (11-М)

Кобзіна Олександра (11-М) 

Сурсаєва Анна (11-ЕК) 
III Марусич Олександра (10-Е)

Лебедєв Павло (11-ЛЮ)

 

 

2013-2014 н.р.

Всеукраїнська предметна олімпіада з російської мови та літератури

  • ІІ етап, І місце - Сурсаєва Анна (10-ЕК)
  • ІІІ етап, ІІІ місце - Сурсаєва Анна (10-ЕК)

 

АЛЬТЕРНАТИВНІ ОЛІМПІАДИ

2012-2013 н.р.

Українська мова

  • І місце - Кривецка С. (5-А)
  • І місце - Савчук А. (6-А)
  • ІІІ місце - Андрощук В. (5-І)

 

Світова література

  • І місце - Михалевська А. (11-Л)
  • ІІ місце - Стасюк О. (10-М)
  • ІІ місце - Грачова Я. (8-Е)
  • ІІІ місце - Бондар А. (7-А)
  • ІІІ місце - Сурсаєва А. (9-ЕК)

 

2013-2014 н.р.

Українська мова

  • І місце - Кривецька С. 6-А
  • ІІ місце - Зарічанська К. 5-Б
  • ІІ місце - Гижко А. 5-А
  • ІІ місце - Сапожник Д. 6-І
  • ІІІ місце - Кулібакіна Д. 5-І
  • ІІІ місце - Данильченко М. 6-І

 

Світова література

  • ІІ місце - Терновенко Д. 5-І
  • ІІ місце - Мазуренко Л. 7-І
  • ІІ місце - Стасюк О. 11-М
  • ІІІ місце - Борищук В. 6-А
  • ІІІ місце - Бондар А. 8-ЛЮ
  • ІІІ місце - Сурсаєва А. 10-ЕК

 

СИСТЕМА ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ

МЕТА: формування національно свідомої, духовно багатої мовної особистості.

 

Завдання:

  • виховання потреби у вивченні рідної мови, підвищення її престижу і суспільного статусу;
  • формування духовного світу учнів, цілісних світоглядних уявлень, загально-людських ціннісних орієнтирів;
  • розвиток творчих здібностей підростаючого покоління та вироблення вмінь та навичок ведення науково-пошукової роботи.

 

 

Співпраця:

  • Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва;
  • Вінницька обласна дитяча бібліотека ім. І. Я. Франка;
  • Вінницька центральна бібліотека для дітей та юнацтва.

 

2012-2013 н. р.

Майстер української орфографії

  • ІІ місце - Колтунова А. (11-Ю)

 

Конкурс знавців української мови ім. П. Яцика

  • І місце - Вершиніна Д. (8-ЛЮМ)
  • ІІІ місце - Колтунова А. (11-Ю)

 

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді
ім. Т. Г. Шевченка

  • І місце (ІІ етап) - Стасюк О. (10-М)
  • І місце (ІІІ етап) - Стасюк О. (10-М)

 

Конкурс поетів-початківців "Зелене гроно"

  • І місце - Стасюк О. (10-М)
  • ІІ місце - Данильченко С. (7-Б)

 

Міський конкурс гумору і сатири "Вінницька гуморина" ім. А. Гарматюка

  • І місце - Сухомовська М. (3-А)

 

Регіональний конкурс "Цінність води для життя" (Вінницька філія "Укрпошти")

  • І місце - Гарбар О.(8-Е)

 

2013-2014 н. р.

Майстер української орфографії

  • І місце - Зарічанська К. (5- Б)
  • ІІ місце - Марусич О. (9-Е)
  • ІІ місце - Стасюк О. (11-М)

 

Міжнародний конкурс імені П. Яцика (ІІ етап)

  • ІІІ місце Зарічанська К. 5-Б
  • ІІІ місце Вершиніна Д. 9-ЛЮМ

 

Міський етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка

  • ІІ місце - Зарічанська К. (5-Б)
  • ІІ місце - Стасюк О. (11-М)

 

Конкурс поетів-початківців "Зелене гроно"

  • І місце - Стасюк О. (11-М)
  • ІІ місце - Данильченко С. (8-ЕА)

 

Всеукраїнський конкурс учнівської творчості в номінації "Література"

  • І місце - Стасюк О. (11-М)

 

Регіональний конкурс "Напиши листа про роль музики в житті людини" (Вінницька філія "Укрпошти")

  • І місце - Другак О. (9-Е)

 

XVII Міжнародний конкурс шкільних медіа м. Миколаїв Номінація "Кращий автор 5-8 класів"

  • Борзова А. (6-І)

 

2014-2015 н. р.

Майстер української орфографії

  • І місце - Сметанюк В. (5-Б)
  • ІІ місце - Марусич О. (10-Е)
  • ІІІ місце - Зарічанська К. (6-Б)

 

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді
ім. Т. Шевченка

  • ІІІ місце - Кривецька С. (7-А)
  • ІІІ місце - Вершиніна Д. (10-Е)

 

2015-2016 н. р.

Майстер української орфографії

  • ІІ місце - Чайка А. (6-Б)
  • ІIІ місце - Зарічанська К. (7-Б)
  • ІIІ місце - Омельчук В. (5-А)

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді
ім. Т. Г. Шевченка

  • IIІ місце (ІІ етап) - Вершиніна Д. (11-ЛЮ)
  • IIІ місце (ІІ етап) - Зарічанська К. (7-Б)

 

Конкурс поетів-початківців "Зелене гроно"

  • ІII місце - Зарічанська К. (7-Б)
  • ІІ місце - Данильченко С. (10-Е)

 

Міський конкурс гумору і сатири "Вінницька гуморина" ім. А. Гарматюка

  • лауреат - Сухомовська М. (6-А)

 

II Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс для старшокласників "Шевченкова весна"

  • І місце - Сисак А.(11-МК)

 

VII Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник"

  • 23 дипломи I-III ступенів Всеукраїнського рівня
  • 8 дипломів I-III ступенів регіонального рівня
  • 21 диплом шкільного рівня
  • 3 грамоти "Найкращий клас"
  • грамота "Найкраща школа"

 

Міжнародний конкурс "Прес-весна на Дніпрових схилах"

  • лауреат в номінації "Літературний твір" Клапоущак Д. (7-І)

 

Регіональний творчий конкурс учнівської та студентської молоді "Слово в душі - душа в слові"

  • Стасюк О. (7-Б)
  • Сисак А. (11-МК)

 

 


Створено музей шкільної інформаційно-розважальної газети "Дзеркало ліцею"

Поглибленню знань учнів з предметів лінгвістичного спрямування допомагають такі факультативи, спецкурси та курси за вибором:

  • "Комунікативно-функціональний синтаксис української мови";
  • "Основи науки про мову";
  • "Основи теорії літератури";
  • "Морфологія української мови";
  • "Журналістика".

 

Загальношкільна програма
"Науковий колективний проект"

 

Тематика учнівськи
науково-дослідницьких проектівх

  • "Лицарі духу. Сурмачі, їхні сурми і сурмління";
  • "З попелу забуття… (забуті імена письменників-земляків)";
  • "Духовна скарбниця Вінниччини";
  • "Декоративно-прикладне мистецтво Вінниччини";
  • "Етнографічні пам'ятки рідного краю - запорука зростання інтелектуального потенціалу молоді";
  • "Людина - творець краси і добрих справ";
  • "Гуманістичні цінності сучасного українця";
  • "Аріадна Шумовська-Стебельська. Повернення на Батьківщину (мистецтвознавець, скульптор, літературознавець)";
  • "Роль мистецтва в естетичному вихованні учнів при вивченні творів зарубіжної літератури".
  • "Ну що б, здавалося, слова..." (Роль слова в житті людини);
  • "Відкриваємо нові імена" (Маловідомі митці Поділля);
  • "Український вільний університет";
  • "Великодні свята".
  • "Скарбники, настояні на громах історії. А. Бортняк, О. Чорногуз";
  • "Традиційне подільське житло";
  • "Світло по той бік ночі. Володимир Забаштанський";
  • "Передсвіття. Літературна Вінниччина. В. Рабенчук";
  • "Топоніміка рідного краю. Походження назв населених пунктів".

 

Науково-методичні посібники

  • "Творчі та ігрові завдання на уроках зарубіжної літератури. 5-8 класи" (Зубик О.М.);
  • "Використання проектних технологій на уроках зарубіжної літератури, у виховній та позакласній роботі" (Зубик О.М.);
  • "Літературні диктанти.10-11 класи" (Очеретнюк Л.І.);
  • "Проектна діяльність у позакласній роботі з української літератури та народознавства" (Марина О.І., Романович В.М., Негода В.В., Маринич О.В.);
  • "Розвиток зв'язного мовлення. Твір-опис" (Гороль А.М.);
  • "Виховний потенціал традицій українського народу на уроках літератури" (Гороль А.М.);
  • "Подорож до Лексикограда" (Кудлаєнко Т.Ф.).

 

У закладі діють

  • кабінет української мови
  • кабінет української літератури
  • кабінет світової літератури
  • кабінет МЛА

Усі кабінети оснащені новітньою технікою: комп'ютерами, мультимеійними дошками, телевізорами, принтерами, сканерами.

 

ОЧЕРЕТНЮК Людмила Іванівна

Учитель української мови та літератури, заступник директора з навчально-виховної роботи, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, координатор діяльності МЛА, "Відмінник освіти України"



ЗАСІМОВИЧ Олена Іванівна

Заступник директора з виховної роботи та вчитель української мови і літератури. Уміло організовує та проводить загальношкільні виставки, ярмарки, фестивалі, реалізовує цільові проекти учнівського врядування, координує роботу шкільного парламенту. Протягом 9 років є керівником Дистанційного центру освіти та зв’язків з батьками за програмою “Електронний щоденник». Переможець Всеукраїнського конкурсу «Парк педагогічної майстерності» у номінації «Галерея дозвілля» (2013 рік), срібний призер Міжнародної виставки-конкурсу «Інноватика в освіті», призер міського конкурсу «Кращий навчально-методичний посібник-2016» в рамках акції «Ярмарок фахових сподівань» у номінації «Позакласна та виховна робота». Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст І категорії». Стаж роботи – 10 років.

РОМАНОВИЧ Валентина Миколаївна

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, керівник гуртка "Мовознавець" (МЛА), старший екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

НЕГОДА Валентина Василівна

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, голова громадської організації "Ліцеїст", керівник гуртка "Первоцвіття" (МЛА), старший екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

МАРИНА Олена Іванівна

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, керівник гуртка "Прес-центр" (МЛА), творчий координатор газети "Дзеркало ліцею", екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

ГОРОЛЬ Ангеліна Михайлівна

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, керівник гуртка "Літературно-музична вітальня" (МЛА), екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

КУДЛАЄНКО Тетяна Федорівна

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, керівник гуртка "Літературна Вінниччина" (МЛА), екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

ЗАЙЦЕВА Олеся Михайлівна

Учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, керівник гуртка "Словограй" (МЛА), екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти

МАРИНИЧ Ольга Володимирівна

Учитель української мови, української та зарубіжної літератур, спеціаліст вищої категорії, керівник МО учителів-філологічного спрямування, секретар Ради закладу, екзаменатор ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти, керівник гуртка "Дивослово" (МЛА)

ЗУБИК Ольга Михайлівна

Учитель світової літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, координатор гуртка "Майстри перевтілення" (МЛА), волонтер

КЛІПІНСЬКА Людмила Василівна

Учитель світової літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, керівник гуртка "Майстри перевтілення" (МЛА)