Розділи сайту
Архів новин
Кафедра СПЦ
 
Кафедра суспільно-природничого циклу

 Девіз кафедри:

 Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від них свої світильники.

 

До складу кафедри входят вчителі історії, права, громадянознавства, географії, біології, економіки та хімії.

 • середній педагогічний стаж - 25 років
 • високий рівень якості знань - 94%
 • участь і перемоги учнів у II - IV етапах Всеукраїнських і Міжнародних предметних олімпіадах

 

Наше кредо: Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей - талант, вміння їх вирощувати - мистецтво. Але найважливішим є любов до дитини!

 

Якісний склад кафедри:

Звання "Заслужений працівник освіти України" - 1

Звання "Заслужений вчитель України" - 1

вчителі-методисти - 7

спеціалісти вищої категорії - 10

спеціаліст І категорії -1

вчитель-спеціаліст -1

Головними завданнями кафедри суспільно-природничого циклу є :

 • створення умов для реалізації творчих здібностей, уподобань та допрофесійної підготовки шкільної молоді;
 • забезпечення фундаментальної освітньої підготовки;
 • залучення учнів до дослідницько-пошукової та наукової діяльності.

До складу кафедри входят вчителі історії, права, громадянознавства, географії, біології, економіки та хімії. Кафедра нараховує 13 чоловік.

Склад кафедри

О.Г.Сухомовський
Сухомовський Олександр Григорович, директор школи, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Заслужений працівник освіти України(2006), Нагороджений знаком МОН України "Василь Сухомлинський", медаллю і дипломом І ступеня "Pro Memoria" Республіки Польща,фіналіст програми "Партнери в освіті" (2003), переможець міського конкурсу "Директор року" у номінації "Директор-новатор", Лауреат обласної педагогічної премії (2008). З 1989 року очолює педагогічний і учнівський колектив школи-ліцею №7. Викладає уроки громадянознавства в 10-11 класах. Очолює дослідницько-експериментальну діяльність закладу. Є керівником програми "Науковий колективний проект". Автор методичного посібника "Вміння спілкуватись - запорука успіху"
Романова А.О.
Романова Анна Олексіївна, заступник директора з науково-методичної роботи, вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Ужгородський державний університет у 1992 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2000 року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з біології.У 2009 році Костриков Сергій був учасником Міжнародної олімпіади з біології в Японії. Автор методичного посібника для студентів "Схеми і рішення задач з молекулярної біології".
Букіна І.М.
Букіна Ірина Михайлівна, вчитель історії, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. Островського у 1984 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1984року. Нагороджена грамотами департамента освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та департамента освіти Вінницької міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з історії. Приймає активну участь в міських конкурсах, турнірах, експедиціях. Вчитель проводить велику краєзнавчу роботу з історії рідного краю. У 2014 р. пошуковий загін учнів 10 -11 класів брали участь у Всеукраїнській акції "А ми тую славу збережемо" та отримали диплом учасника..
Рожкова О.І.
Рожкова Ольга Іванівна, вчитель історії та курсу "Людина і світ", спеціаліст вищої категорії. Закінчила Казахський державний університет у 1982 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1987року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. Активно співпрацює з реабілітаційним центром "Промінь", проводить заняття з громадянської освіти "Права людини". Розробила методичний посібник "Права дитини". Викладання спецкурсу в центрі соціальної реабілітації "Промінь". Разом з учнями 7-11 класів брала участь у науково-пошуковій роботі "Свідки голодомору", в результаті якої був зібраний багатий і цінний матеріал стосовно історичного минулого нашого краю. ЇЇ учні є призерами ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з історії та Всеукраїнського конкурсу "Лелека".
Аджієвська Л.П.
Анжієвська Лариса Петрівна, вчитель історії, спеціаліст вищої категорії. Закінчила з відзнакою Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
у 2002 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2008 року. Очолює шкільний європейський клуб "PLANET", вихованці якого у 2010 році стали переможцями міського конкурсу з питань євроінтеграції. Підготувала ряд переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з історії та МАН. Неодноразово нагороджувалась грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, департаменту освіти Вінницької міської ради та адміністрації закладу. Бере активну участь у роботі міського методичного об'єднання вчителів історії та правознавства. Як член журі щорічно бере участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії. Стаж роботи - 19 років.
Левкович Лідія
Левкович Лідія Олександрівна, педагог-організатор, вчитель історії. Закінчила у 2009 році Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Історія" та здобула кваліфікацію вчителя історії і правознавства. Уміло організовує та проводить загальношкільні виставки, ярмарки, фестивалі, реалізовує цільові проекти учнівського врядування, координує роботу шкільного парламенту. Шкільний парламент є переможцем міських конкурсів учнівських проектів «Правова модель учнівського врядування – 2014», «Сучасні творці України – 2017». Учасник VII міського конкурсу-фестивалю «Граймісто – місто чарівників». Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст ІІ категорії».
Черненко С.С.
Черненко Сергій Степанович, вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут ім.. Островського у 1987 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1986року.У 2006 році учень Заблоцький Юрій зайняв ІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з біології. Створив методичну базу кабінету біології. Активний член профспілкового комітету школи. Веде гурток "Юний квітникар".
Білан Л.С.
Білан Людмила Степанівна, вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Заслужений вчитель України. Закінчила Київський державний університет ім.. Т.Г.Шевченка у 1980 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2000 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник освіти України" (2007), Почесні грамоти МОН України (2003, 2006) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. З 2002 року щорічно її учні є призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії, а вихованець Колісніченко Олександр у 2010 році став бронзовим призером на Міжнародній олімпіаді з географії у Індонезії.В 2012 та 2013 роках учнівська команда "Меридіан" під керівництвом Білан Л.С. ставала призером Всеукраїнського турніру юних географів. Завідувач кафедри суспільно-природничого циклу. Організовує екологічну роботу в ліцеї. Агітбригада "За чистий світ", керівником якої є Білан Л.С., стає неодноразовим переможцем міських та обласних конкурсів шкільних екологічних агітбригад. В 2014р.Білан Л.С. стала призером міського конкурсу "Творча скарбничка" в номінації "Система екологічної освіти". Вчителем облаштовано сучасний зразковий кабінет "Екологічна освіта". Автор-упорядник методичного збірника "Розв'язування географічних задач".
Батюк Л.Є.
Батюк Лариса Євгеніївна, вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім.. Островського у 1982 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1997 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник народної освіти" (1990), Почесну грамоту МОН України ((2003) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. Завідувач кафедри суспільно-природничого циклу. У 1996 році в співавторстві видала підручник для 5 класу з географії "Рідний край - Вінниччина". ЇЇ учні є неодноразовими призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії. У 2009 році учні 11-Е класу зайняли І місце в області в конкурсі з питань Євроінтеграції "Evropa Nostra". Автор-упорядник методичного збірника "Розв'язування географічних задач" та автор методичного посібника "Використання тестів на уроках географії".
Княгиницька О.Д.
Княгиницька Ольга Дмитрівна, вчитель хімії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Чернівецький державний університет у 1985 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1985 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник освіти України" (2008), Почесні грамоти МОН України (2005, 2006) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. У 1998 році Княгиницька О.Д. стала переможцем (І місце) фахового конкурсу "Вчитель року" в м. Вінниці. Створила електронний посібник для ілюстративного пояснення матеріалу на уроках хімії, широко використовує мультимедійні компютернй технології. Кабінет хімії є "зразковим". ЇЇ учні є неодноразовими призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з хімії. В жовтні 2010 року збірна команда учнів (7 та 17 школи) взяла участь у Всеукраїнському турнірі " Юний хімік". де виборола ІІІ місце та отримала диплом "Найперспективніша команда турніру". Автор науково-методичного посібника "Опорні конспекти з хімії для 8 класу"
Парфенюк І.Г.
Парфенюк Ірина Григорівна, вчитель економіки та природознавства, спеціаліст вищої категорії. Закінчила Київський державний педагогічний інститут ім.. Драгоманова у 1993 році. Працювала вчителем географії та економіки в м.Коростені Житомирської області. У 2004 році стала переможцем фахового міського конкурсу "Класний керівник року". У школі-ліцеї №7 працює з 2008року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Коростенської міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії та економіки. В січні 2008 року її вихованці брали участь в обласній конференції "Лабораторія бізнес-моделювання", де стали призерами конкурсу "Бізнес-проекти". Автор науково-методичного посібника "Групові форми роботи на уроках географії".
Ільченко Ганна В'ячеславівна, вчитель хімії і біології, лаборант. У 2012 році закінчила з відзнакою ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, здобула кваліфікацію бакалавра педагогічної освіти, вчителя хімії. У 2013 році закінчила з відзнакою спеціаліста ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Хімія" та здобула кваліфікацію хімік. Викладач хімії. Вчитель біології та екології.В 2013 році стала на педагогічний шлях і розпочала трудову стежину з Ковалівського НВК І-ІІІ ступенів школи-ліцею. Працювала вчителем хімії і біології, вихователем групи продовженого дня. З 2015 року працює у школі - ліцеї №7. Створила методичний посібник "Розробка уроків з теми: "Неметалічні елементи та їх сполуки з використанням засобів схематичної наочності".У 2012 році здобула посвідчення оператора комп'ютерного набору і секретаря.Кваліфікаційна категорія - спеціаліст.
Янкавець Олександр Олександрович, вчитель хімії, спеціаліст ІІ кваліфікаційної категорії (2014 р.). Закінчив Донецький національний університет у 2011 році за спеціальністю «спеціаліст з хімії, викладач хімії». Має нагороди: грамоти управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та управління освіти Донецької міської ради. Тема над якою працює вчитель: «Інтеграція МАНівського руху у навчально-виховний процес, побудованого на остові елементів білінгвістики та ТРІЗ-технологій, з метою самореалізації та самоактуалізації учнів на сучасному ринку вищих навчальних закладів». З 2014. Працював заступник директора з НВР у Донецькій ЗШ та вчителем хімії і технологій. Учні є неодноразовими призерами ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з хімії та ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Учні також приймали участь на Міжнародних конференціях: БФФХ (м. Севастопіль 2011-2014), мають публікації та сертифікати; конкурсах - Гарвард – ІІ місце 2012 р.
Биць Микола Миколайович
Биць Микола Миколайович, спеціаліст ІІ категорії, стаж роботи 5 років.Закінчив Вінницький державний педагогічний університ ім. М. Коцюбинського з відзнакою за спеціальністю «Історик, учитель історії та правознавства». Його вихованці, є призерами ІІ та ІІІ етапів предметних олімпіад та конкурсів. У 2011 року закінчив курси та отримав диплом «Менеджера. Управління персоналом».У 2015 році був нагороджений грамотою Департаменту освіти ВМР за перемогу у міському конкурсі «Надія – 2014 р.» та дипломом за участь у міському конкурсі «Класний керівник року – 2015 р» (ІІ місце).
Дубчак Олена Дмитрівна
Дубчак Олена Дмитрівна, вчитель біології, спеціаліст. Закінчила Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини в 2014 році. У школі-ліцей № 7 працює з 2017 року. Нагороджена дипломом за зайняти ІІ місце в номінації «Кращий тематичний позакласний захід» регіонального конкурсу «Найпотаємніша схованка отрути» у рамках національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів». Стала основоположником громадської молодіжної організації ПЛАСТ в м. Бершадь. Підготувала фіналістів міського екологічного конкурсу екологічних агітбригад «Чисті роси Поділля». Працює над формуванням ціннісних орієнтирів в учнів та всебічному розвитку дитини, як особистості.
Наші здобутки 2015-2017 н.р.
У грудні 2015 року було проведено тиждень природознавства, у якому взяли участь учні 6-7 класів. Учні 10-11 медичних класів провели урок цікавої хімії, яка заворожила дітвору. 
 
    
Основним напрямком діяльності туристичного клубу «Азимут» є краєзнавча робота, спрямована на ознайомлення учнів з природою не лише нашої області, а й усієї України. 
 
Квітень 2016 року відзначився зустріччю птахів з теплих країв. Для учнів 7 класів вчитель біології Ільченко Ганна В'ячеславівна влаштувала свято, в межах якого були прогорнуті такі сторінки: біологічна, історична, народознавча, музична та екологічна. 7-А клас отримав диплом "Найвинахідливіший клас" , а 7-І "Найкреативніший клас".
У конкурсі, що проводила станція Юних натуралістів команда 7 синьоокого виборола ІІІ місце.
 
 
 
З 16 по 19 лютого учні 9Е класу Єнік Еліна, Щербаков Ігор, Кулижський Юра та їхній класний керівник Білан Людмила Степанівна взяли участь у міжнародному конкурсі «Intel Eco Україна» та стали фіналістами конкурсу. Тема «Шумове забруднення м. Вінниці та шляхи його зменшення». 
 
 
 
Спеціальним призом нагороджені учні 9-Е класу : Безвенюк Вікторія, Бекас Назарій та Данилюк Дар'я, які стали фіналістами національного етапу міжнародного конкурсу на здобуття «Стокгольмського Юнацького Водного Призу». 
  
 
Учень нашого закладу Щербаков Ігор (9-Е) став учасником ХV відкритої конференції-конкурсу учнів ліцеїв та гімназій «Каразінський колоквіум - 2016», що проходив у Харківському університетському ліцеї, та посів ІІІ місце. Ігор працював в німецькій секції колоквіуму над темою «Демократія та диктатура». Яскрава доповідь про африканського диктатора Іді Аміна принесла Ігореві ІІІ місце.
 
 
 7 вересня 2016р., в Києві під час проведення II Міжнародної спеціалізованої виставки "Вода. Тепло. Будинок", відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу-гранту "10х10".
Переможцем у номінації "Загальноосвітній навчальний заклад" з проектом: "Система активної екологічної освіти і виховання учнів загальноосвітнього закладу" став наш навчальний заклад.
Над проектом працювали Романова А.О., Білан Л.С., Засімович О.І., Ільченко Г.В.
 
У вересні 8-МЮ відвідав Вінницьку кондитерську фабрику Рошен. Перед учнями стояло завдання вивчити склад солодощів та визначити їх вплив на організм людини. Тема уроку "Значення компонентів харчових продуктів на організм людини" була вивчена і закріплена на практиці. 
 
УДонНу відбувся брейн-ринг, присвячений Дню юриста, «Я маю право. Я зобов'язаний». Участь взяли вісім команд з різних шкіл міста. Завдання перевіряли знання різних галузей законодавства - кримінального, конституційного, сімейного, адміністративного, трудового та іншого. Приємно відзначити, що наші ліцеїсти продемонстрували чудові знання та згуртовану командну роботу і в підсумку вибороли І місце у складі Храпа Дмитро 11-ЛЮК

Карлащук Іван 10-ЮК

Семенчук Анастасія 10-ЮК

Ружанський Богдан 9-ЛЮ

Середа Олена 9-ЛЮ

Зубко Аліна 9-ЛЮ

 
 
17 березня 2017 року на базі станції юних натуралістів відбувся обласний біологічний конкурс,у якому брали участь учні 7 ліцею. Малюнки на тему Птахи Вінниччини та Континентів світу, що були виконані учнями 9 класів Бренком Себастьяном та Юрченко Світлананою зайняли 1 місце. Кращим орнітологом визнано Жмура Андрія, учня 8-МЮ класу. У вікторині "Птахи області" Колісник Софія і Хмільова Анастасія вибороли 2 місце. 
 
 
 22 березня у приміщенні актового залу ПДЮ відбувся ІІ етап міського конкурсу "Чисті роси Поділля". Екологічна бригада "За чистий світ" 7 ліцею одержала абсолютну перемогу.
Усім командам Вінниці потрібно було підготувати виступ агітбригади, взяти участь у вікторині та представити всі заходи, що відбуваються в навчально-виховному закладі. Дані конкурси оцінювало вельмишановне жюрі м. Вінниці. Максимальна кількість балів за 1 і 3 конкурси - 10 балів. Екологічна вікторина включала в себе 15 запитань, що оцінювалися по 0,25 б кожне. Результати наших виступів: І конкурс - 10 б, ІІ - 3,25 б., ІІІ - 9,9 б. За результатами жюрі агітбригада сьомого синьоокого набрала 23,15 б. Команда отримала грамоту переможця та сертифікат на 2000 грн.
Вітаємо команду нашого ліцею з отриманням перемоги у ІІІ обласному етапі "Чисті роси Поділля".
 
 
6 квітня учні нашого ліцею, а саме: Бацалай Ангеліна, Гріпас Анастасія, Семенчук Анастасія, Карлащук Іван, Вакулова Юлія, Муховецька Злата, Колєсова Дар'я, Лось Антон, Сосюк Олександр взяли участь у заході "Модель - ПАРЄ 2017", кожен учасник був делегатом від певної європейської країни. Цей захід організували і провели студенти історичного факультету ДОнНУ ім. Василя Стуса разом зі своїми викладачами. Це була імітація проведення засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи. В ході засідання було прийнято 2 резолюції, перша стосувалася внесення змін до регламенту ПАРЄ, а друга - функціонування демократичних інститутів в Україні. 
 
 
 
 
ПредметІІ етап
ІІІ етап
IV етап
Географія
2010
3
Історія
6
3
-
Правознавство
5
1
-
Біологія
11
5
-
Хімія
105
1
Економіка
11
9
-
 Разом63
33
4


 

Система позакласної роботи кафедри включає:

 • Роботу предметних гуртків та клубів:

"Екологічна варта"

"Юний хімік"

"Євроклуб"

 

Всеукраїнський проект "Все ще повертаючись до Криму: дослідження історії та освіта у сфері прав людини за допомогою візуальних засобів"

У читальній залі ВОУНБ ім. К.А. Тімірязева - нас нагороджували за активну участь у загальноукраїнському конкурсі

"MАММЕDIA: Свобода!

Туристичний клуб "Азимут"

 • Участь у різноманітних конкурсах:
  • Всеукраїнський природничий конкурс "Колосок"
  • Всеукраїнський природничий конкурс " Весняний Колосок"
  • Всеукраїнський конкурс " Лелека"
 • Проведення предметних тижнів
 • Участь у загальношкільній програмі "Науково-колективний проект"

 

Кафедра суспільно-природничого циклу є школою підвищення професійної майстерності вчителів міста, області. Наші вчителі дають відкриті уроки, їх досвід роботи вивчається.

Відкритий урок для директорів області
"Електроенергетика", 9-Е ,Л..С.. Білан

Відкритий урок для директорів області
"Нуклеїнові кислоти", 10-М, А.О. Романова

Відкритий урок для вчителів області
"Суспільний рух в Україні наприкінці 50-60 років", 9-ЮМ, І.М. Букіна

Відкритий урок для вчителів області
"Національний господарський комплекс України" 9-Е, Л.Є. Батюк

Відкритий урок для вчителів області
"Ринковий попит", 10-М, І.Г. Парфенюк

Відкритий урок для вчителів заклад
у "Членистоногі", 9-ЛА, С .С. Черненко

 

 

23 вересня 2015р. у фізико-математичній гімназії №17 відбулася конференція до Дня партизанської слави. На конференцію були запрошені вчителі історії міста. Учні 10-ЛЮ класу Храпа Дмитро та Бондар Анастасія розповіли присутнім про Юрія Курія - партизана, підпільника, учня нашої школи.