Кафедра СПЦ
Кафедра суспільно-природничого циклу

 Девіз кафедри:

 Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від них свої світильники.

Романова А.О.
Романова Анна Олексіївна,  директор закладу, вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, куратор інноваційних освітніх проєктів та Всеукраїнського експерименту за темою «Авторська школа». Закінчила Ужгородський державний університет у 1992 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2000 року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з біології.У 2009 році Костриков Сергій був учасником Міжнародної олімпіади з біології в Японії. Автор методичного посібника для студентів "Схеми і рішення задач з молекулярної біології".
Букіна І.М.
Букіна Ірина Михайлівна, вчитель історії, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. Островського у 1984 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1984року. Нагороджена грамотами департамента освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та департамента освіти Вінницької міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з історії. Приймає активну участь в міських конкурсах, турнірах, експедиціях. Вчитель проводить велику краєзнавчу роботу з історії рідного краю. У 2014 р. пошуковий загін учнів 10 -11 класів брали участь у Всеукраїнській акції "А ми тую славу збережемо" та отримали диплом учасника..
Рожкова О.І.
Рожкова Ольга Іванівна, вчитель історії та курсу "Людина і світ", спеціаліст вищої категорії. Закінчила Казахський державний університет у 1982 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1987року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. Активно співпрацює з реабілітаційним центром "Промінь", проводить заняття з громадянської освіти "Права людини". Розробила методичний посібник "Права дитини". Викладання спецкурсу в центрі соціальної реабілітації "Промінь". Разом з учнями 7-11 класів брала участь у науково-пошуковій роботі "Свідки голодомору", в результаті якої був зібраний багатий і цінний матеріал стосовно історичного минулого нашого краю. ЇЇ учні є призерами ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з історії та Всеукраїнського конкурсу "Лелека".
Аджієвська Л.П.
Анжієвська Лариса Петрівна, вчитель історії, спеціаліст вищої категорії. Закінчила з відзнакою Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
у 2002 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2008 року. Очолює шкільний європейський клуб "PLANET", вихованці якого у 2010 році стали переможцями міського конкурсу з питань євроінтеграції. Підготувала ряд переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з історії та МАН. Неодноразово нагороджувалась грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, департаменту освіти Вінницької міської ради та адміністрації закладу. Бере активну участь у роботі міського методичного об'єднання вчителів історії та правознавства. Як член журі щорічно бере участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії. Стаж роботи - 19 років.
Левкович Лідія
Левкович Лідія Олександрівна, педагог-організатор, вчитель історії. Закінчила у 2009 році Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Історія" та здобула кваліфікацію вчителя історії і правознавства. Уміло організовує та проводить загальношкільні виставки, ярмарки, фестивалі, реалізовує цільові проекти учнівського врядування, координує роботу шкільного парламенту. Шкільний парламент є переможцем міських конкурсів учнівських проектів «Правова модель учнівського врядування – 2014», «Сучасні творці України – 2017». Учасник VII міського конкурсу-фестивалю «Граймісто – місто чарівників». Кваліфікаційна категорія – «спеціаліст ІІ категорії».
Черненко С.С.
Черненко Сергій Степанович, вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут ім.. Островського у 1987 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1986року.У 2006 році учень Заблоцький Юрій зайняв ІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з біології. Створив методичну базу кабінету біології. Активний член профспілкового комітету школи. Веде гурток "Юний квітникар".
Білан Л.С.
Білан Людмила Степанівна, вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Заслужений вчитель України. Закінчила Київський державний університет ім.. Т.Г.Шевченка у 1980 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2000 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник освіти України" (2007), Почесні грамоти МОН України (2003, 2006) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. З 2002 року щорічно її учні є призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії, а вихованець Колісніченко Олександр у 2010 році став бронзовим призером на Міжнародній олімпіаді з географії у Індонезії.В 2012 та 2013 роках учнівська команда "Меридіан" під керівництвом Білан Л.С. ставала призером Всеукраїнського турніру юних географів. Завідувач кафедри суспільно-природничого циклу. Організовує екологічну роботу в ліцеї. Агітбригада "За чистий світ", керівником якої є Білан Л.С., стає неодноразовим переможцем міських та обласних конкурсів шкільних екологічних агітбригад. В 2014р.Білан Л.С. стала призером міського конкурсу "Творча скарбничка" в номінації "Система екологічної освіти". Вчителем облаштовано сучасний зразковий кабінет "Екологічна освіта". Автор-упорядник методичного збірника "Розв'язування географічних задач".
Батюк Л.Є.
Батюк Лариса Євгеніївна, вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім.. Островського у 1982 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1997 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник народної освіти" (1990), Почесну грамоту МОН України ((2003) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. Завідувач кафедри суспільно-природничого циклу. У 1996 році в співавторстві видала підручник для 5 класу з географії "Рідний край - Вінниччина". ЇЇ учні є неодноразовими призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії. У 2009 році учні 11-Е класу зайняли І місце в області в конкурсі з питань Євроінтеграції "Evropa Nostra". Автор-упорядник методичного збірника "Розв'язування географічних задач" та автор методичного посібника "Використання тестів на уроках географії".
Княгиницька О.Д.
Княгиницька Ольга Дмитрівна, вчитель хімії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Чернівецький державний університет у 1985 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1985 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник освіти України" (2008), Почесні грамоти МОН України (2005, 2006) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. У 1998 році Княгиницька О.Д. стала переможцем (І місце) фахового конкурсу "Вчитель року" в м. Вінниці. Створила електронний посібник для ілюстративного пояснення матеріалу на уроках хімії, широко використовує мультимедійні компютернй технології. Кабінет хімії є "зразковим". ЇЇ учні є неодноразовими призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з хімії. В жовтні 2010 року збірна команда учнів (7 та 17 школи) взяла участь у Всеукраїнському турнірі " Юний хімік". де виборола ІІІ місце та отримала диплом "Найперспективніша команда турніру". Автор науково-методичного посібника "Опорні конспекти з хімії для 8 класу"
Парфенюк І.Г.
Парфенюк Ірина Григорівна, вчитель економіки та природознавства, спеціаліст вищої категорії. Закінчила Київський державний педагогічний інститут ім.. Драгоманова у 1993 році. Працювала вчителем географії та економіки в м.Коростені Житомирської області. У 2004 році стала переможцем фахового міського конкурсу "Класний керівник року". У школі-ліцеї №7 працює з 2008року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Коростенської міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії та економіки. В січні 2008 року її вихованці брали участь в обласній конференції "Лабораторія бізнес-моделювання", де стали призерами конкурсу "Бізнес-проекти". Автор науково-методичного посібника "Групові форми роботи на уроках географії".
Ільченко Ганна В'ячеславівна, вчитель хімії і біології, лаборант. У 2012 році закінчила з відзнакою ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, здобула кваліфікацію бакалавра педагогічної освіти, вчителя хімії. У 2013 році закінчила з відзнакою спеціаліста ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Хімія" та здобула кваліфікацію хімік. Викладач хімії. Вчитель біології та екології.В 2013 році стала на педагогічний шлях і розпочала трудову стежину з Ковалівського НВК І-ІІІ ступенів школи-ліцею. Працювала вчителем хімії і біології, вихователем групи продовженого дня. З 2015 року працює у школі - ліцеї №7. Створила методичний посібник "Розробка уроків з теми: "Неметалічні елементи та їх сполуки з використанням засобів схематичної наочності".У 2012 році здобула посвідчення оператора комп'ютерного набору і секретаря.Кваліфікаційна категорія - спеціаліст.
Янкавець Олександр Олександрович, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії, спеціаліст вищої категорії. Закінчив Донецький національний університет у 2011 році за спеціальністю «спеціаліст з хімії, викладач хімії». Має нагороди: грамоти управління освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та управління освіти Донецької міської ради. Тема над якою працює вчитель: «Інтеграція МАНівського руху у навчально-виховний процес, побудованого на остові елементів білінгвістики та ТРІЗ-технологій, з метою самореалізації та самоактуалізації учнів на сучасному ринку вищих навчальних закладів». З 2014. Працював заступник директора з НВР у Донецькій ЗШ та вчителем хімії і технологій. Учні є неодноразовими призерами ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з хімії та ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Учні також приймали участь на Міжнародних конференціях: БФФХ (м. Севастопіль 2011-2014), мають публікації та сертифікати; конкурсах - Гарвард – ІІ місце 2012 р.
Каракуля Ольга Юріївна
Каракуля Ольга Юріївна, вчитель історії, правознавства та громадянської освіти, спеціаліст вищої категорії. У 2006 році з відзнакою закінчила Житомирський державний університет ім.І.Франка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія та українська мова і література». У 2020 році закінчила КВНЗ ВАБО за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Нагороджена дипломом за зайняте ІІ місце в обласному конкурсі «Творча скарбничка – 2018». У 2019 – 2020 рр. брала активну участь у міському проєкті «Школа партнерської взаємодії». Працює над створенням умов для свідомої орієнтації учнів у сучасному світі, формуванню в них відповідальної соціальної та громадянської позиції.
Результативність роботи кафедри за 2018-2019 н.р.
Вчителі методичного об'єднання вдосконалювали урок як форму навчання сучасними новітніми технологіями, застосовували різноманітні форми і методи. 
Наслідком творчої співпраці вчителів та учнів є високий показник якості знань (80%-100%) школярів за результатами річного оцінювання з предметів суспільно-природничого циклу.
Більшість учнів показали достатній та високий рівні навчальних досягнень за результатами державної підсумкової атестації з профільних предметів - географія, біології, історії України...
 
 
Значну увагу вчителі кафедри приділяють підготовці учнів до олімпіад різних рівнів. У 2018-2019 навчальному році 5 учнів стали призерами ІV етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з географії, хімії, історії, право:
 
1.Гижко Анна (10-Еклас) - ІІІ місце з географії (вчитель Батюк Л.Є.);
2.Терновенко Дмитро (10-Е клас) - ІІІ місце з географії(вчитель Батюк Л.Є.)
3.Колісник Дмитро(8-М клас) - ІІІ місце з хімії (вчитель Янкавець О.О.);
4.Сапожніков Євген(9-МЮК)- І місце з історії (вчитель Анжієвська Л.П.);
5.Колтунова Аліса (9-МЮК) - ІІІ місце з права (вчитель Биць М.М.).
Переможець ІІІ етапу МАН: Колісник Софія(10-м клас ) - ІІІ місце з валеології МАН (вчитель Янкавець О.О.).
 
Результативність роботи вчителів кафедри СПЦ з підготовки до предметних олімпіад така: 
 
Вчителі, які підготували переможців олімпіад у 2018-2019 н.р. 
 
 
В грудні 2018р. Романова Г.О., Янкавець О.О. завершили навчання і отримали ступень магістра.
Продовжується співпраця з ВНМУ ім. М.Пирогова. Допрофільна підготовка ліцеїстів медичного відділення є невід'ємною складовою цілісної системи неперервної медичної освіти, якій багато уваги приділяється в закладі. Представниками кафедри медицини катастроф ВНМУ ім.М.Пирогова проведено майстер-класи з надання домедичної допомоги в разі катастроф та стихійних лих.
Ліцеїсти ІV курсу медичного відділення взяли участь у ХVміжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених «Перший крок в науку - 2019р.» ( квітєнь 2019р.). Робота Черевко Анастасії була визнана найкращою серед стендових доповідей.
Учнівська команда складі учнів 10-ЛЮ класу Нікітіч А., Клапоущак Д.,Лебедкіна Д.,Бевза М., Зарічанська К., Грон С.,Палазюк В. виборола II місце в командному заліку на Всеукраїнській олімпіаді за напрямом « Право» в м. Івано-Франківськ з нагоди 70-тої річниці Загальної Декларації прав людини, а Зарічанська Каріна та Палазюк Вікторія зайняли III місце в особистій першрсті (керівник Биць М.М).
Биць М.М. підготував команду в складі Колтунової Аліси, Сухомовської Маргарити, Середи Олени, Таран Марії, Палазюк Вікторії до участі в 16 Всеукраїнському турнірі Юних правознавців. Учнівська команда виборола 1 місце в міському конкурсі « Юні Фемідята», та III місце в міському та обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінації « Історія. Державотворення»- Махотнюк В (8-ЛЮклас) .
Вчитель історії Анжієвська Л.П. підготувала команду 10-ЛЮ класу до участі і зайняли II місце в обласному історичному квесті « Єднання заради незалежності» та II місце в міському конкурсі «Модель Європи: великодні традиції».
З січня по травень 2019 року команда учнів 9-Е класу в складі Коби Богдана, Дейкіна Глеба, Сулима Мирослава, Сметанюка Володимира, Томащука Михайла, Пілецького Михайла, Налепова Олександра, Юрчеко Дмитра під керівництвом Білан Л.С.
 
брали участь у Всеукраїнському проекті міжрегіональних класів «Енергоефективні школи: нова генерація» та вибороли II місце, стали переможцями брейн-рингу і отримала вимпел лідера енергоефективності.
 
 
В закладі працює « Енергетичний патруль» 
  
 
У Всеукраїнському конкурсі «Весняний Колосок - 2019» взяли участь 78 учнів 5-6 класів
 
 
Учителі беруть активну участь у фахових конкурсах: Вчитель історії та правознавства Биць М.М. виборов I місце в міському та обласному етапі конкурсу «Творча скарбничка» 
 
 
Всеукраїнські семінари, конференції, які відвідали учителі кафедри суспільно-природничих наук:
 
 
Продовжується залучення вчителів до друкарської діяльності: Сухомовський О.Г., Биць М.М., Романова Г.О.,Янкавець О.О. друкуються в освітянській пресі та на інтернет ресурсах.
У 2018- 2019 навчальному році програма «науковий колективний проект» була спрямована на розкриття теми «Молодь - рушійна сила сталого розвитку. Серед науково-дослідницьких робіт ліцею:
ІІІ місце - 9-Е, 8-Е «Раціональне управління сімейним бюджетом»,(кл.кер. Парфенюк І.Г., Янкавець О.О.), 8-ЛЮ,9-МЮК «Історія становлення державно-управлінських відносин на українських землях»,(кл.кер.Биць М.М., Анжієвська Л.П.)
Серед проектно-дослідницьких робіт основної школи:
І місце - 5-Б «Соборна в плині часу»(кл. кер. Левкович Л.О.) .
ІІІ місце -5-І « Енергоефективні ідеї моєї сімї», ( кл.кер. Білан Л.С.)
- Всеукраїнська олімпіада «Олімпус» з історії 5 дипломів (координатор Рожкова О.І.)
- Всеукраїнські інтернет-олімпіади «На Урок», «Всеосвіта» - з географії - 46 переможців ( координатор Білан Л.С.), з історії - 10 призових місць (координатор Биць М.М.
Азарний Олександр, учень 9-Е класу, переможець фінального етапу Всеукраїнської інтернет-олімпіади з географі. Грудень 2018р
 
Учителі методичного об'єднання проводили якісну позакласну роботу з предметів.
У листопаді 2018 року в закладі відбувся тиждень історії та правознавства. Випускники ліцею розробляли проект «Моя родина у роки ІІ світової війни», кращі проекти Борищука Владислава та Рудь Вікторії ( ліцеїсти 11-е класу) надруковані у газеті «Дзеркало ліцею» ( вч.Букіна І.М.).
Учні 6-7 класів ( вчителі Рожкова О.І. , Букіна І.М.) здійснили віртуальну подорож до 7 чудес світу. Кожний клас представляв одне із чудес.
   
 
Для учнів 10-11 класів відбулась виїзна виставка до 100-річчя Української революції «Буремні роки. Українська революція 1917- 1921 рр. на Поділлі» та лекція-розповідь, яку провела науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Семенко Лариса Іванівна.
 
16 листопада учні 7-І класу разом з класним керівником Рожковою О. І провели мітинг-реквієм до річниці з дня загибелі випускника закладу Олександра Каплінського. На фасаді будівлі встановлена меморіальна дошка в пам'ять про людину, яка ціною власного життя зберегла наш спокій
 
 
 На засіданнях методичного об'єднання систематично заслуховується звіт вчителів про роботу гуртків. Активно і плідно працювали гуртки: Клуб «Феміда» (керівник -Биць М.М..), «Юний історик» (керівник - Букіна І.М.), «Кліо» (керівник Рожкова О.І,), «Туристичний клуб «Азимут»» (керівник -Батюк Л.Є.), «Екологічна варта» (керівник- Білан Л.С.).
 
 Екологічна робота
   
 Екологічна акція «Зроби своє місто чистим» - збір сміття в районі гідропарку 
 
  
 Відвідували міський притулок для собак
 
  
 Онлайн-журнал до Дня захисту озонового шару 16 вересня 2018р. 
 
  
Флеш моб «Збережемо ялинку» грудень 2018р. 
 
Протягом березня 2019р. в закладі реалізовувався проект «Всесвітній тиждень грошей» Проведено низку заходів з метою підвищення обізнаності учнів про важливість фінансової освіти.
У листопаді 2018 року вчитель економіки Парфенюк І.Г. провела інтелектуальна гру «Економічний бум» з ліцеїстами економічного відділення Даний захід сприяв формуванню активної життєвої позиції по відношенню до реального світу, розвитку пізнавального інтересу, вміння працювати в команді. Гра продемонструвала тісний зв'язок економіки з іншими науками.
 
 
 
Традиційно протягом березня в нашому закладі реалізовувався проект „Всесвітній тиждень грошей".
У рамках цього проекту учителем економіки Парфенюк І. Г. організовано і проведено низку заходів з метою підвищення обізнаності учнів про важливість фінансової освіти.
Для ліцеїстів економічного відділення в інтерактивному форматі проведений урок «Кроки до фінансової успішності», на якому учні отримали інформацію щодо формування статусу фінансової незалежності
  
 
На одній з великих перерв було проведено радіопередачу «Історія виникнення української гривні». Старшокласники разом з учнями 5-6 класів провели конкурс «Гроші в нашому житті, з метою ознайомлення дітей з основами економічних знань.
  
 
 У грудні 2018 року ліцеїсти економічного відділення пройшли тренінговий курс у БiзнесШколi ПриватБанку. Навчальна програма включала 8 очних iнтерактивних банкiвських тренiнгiв:
1. Фiнансовi цiлii їх вплив в життi. Сiмейна економiка.
2. Заощадження. Iнвестицiї.
3. Ораторське мистецтво та навички складання презентацiй. Лiдерство.
4. Секрети успiшного управлiння часом.
5. Бiзнес. Органiзацiя роботи пiдприємства. Мiсiя i стратегiя. Управлiння та менеджмент.
6. Банкiвськi технологiї.
7. Перший стартап.
8. Презентацiя власного стартапу.
  
 
У виглядi випускної дипломної роботи учень самостiйно чи з групою друзiв готував власну бiзнес-iдею (створення пiдприємства). Ліцеїсти відвідали банківську квест-кімнату «Загублені у банку» та Кол-Центр і спробували відповідати на дзвінки від справжніх клієнтів.
  
 
НАШІ ПОДОРОЖІ 
  
 Музей коштовного та декоративного каміння. Жовтень 2018р. - геологічний музей смт.Хорошів Житомирська обл. 
 
  
 
Контактний зоопарк М. Житомир Жовтень 2018р 
 
  
 
 Буцький каньон с.Буки Черкаська обл. Травень 2018р. 
 
  
Музей космонавтики м. Житомир Жовтень 2018р. 
 
  
 
Туристичний похід П'ятничанський ліс Вересень 2018 

Останні новини закладу