З 7 жовтня 2023 року розпочалися заняття у гуртку «Дошколярик». Початок занять: 9:00
Методичне об'єднання учителів СПЦ

До методичного обєднання входять учителі історії та правознавства, хімії, біології, географії, економіки.
Сучасні напрямки роботи МО суспільно- природничих дисциплін включають такі аспекти:
1. Інтерактивні методи навчання, які дозволяють залучати учнів до активної участі в процесі навчання. Це сприяє більш глибокому розумінню матеріалу, розвитку критичного мислення та співробітництва.
2. Практичні заняття та експерименти ( лабораторні, польові дослідження, екскурсії тощо) - це дозволяє учням отримувати практичні навички та зрозуміти застосування теоретичних знань на практиці
3. Інтеграція технології: використання сучасних технологій, таких як комп'ютери, планшети, програмне забезпечення та інтерактивні дошки, допомагає зробити навчальний процес більш цікавим та залучати учнів до активного використання інформаційних ресурсів
4. Інтердисциплінарний підхід : співпраця між різними предметами та кафедрами допомагає зрозуміти зв'язок між різними дисциплінами та застосувати інтегрований підхід у навчанні
5. Розвиток критичного мислення учнів та навичок дослідницької роботи
6. Спеціалізація : профільне навчання дозволяє учням глибше вивчати конкретну сферу або предмет, що більш мотивує їх, відкриває більше можливостей, дає суттєві переваги при вступі до ВНЗ
Наші вихованці щороку показують високі рейтинги у Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах та конкурсах, регіональних та міських конкурсах , різноманітних проектах. А високі рейтинги на ЗНО/НМТ наших учнів - то особливо гордість вчителів кафедри.

У складі МО 13 вчителів. З них:
• Спеціаліст вищої категорії - 11;
• «Відмінник освіти України»- 3
• Вчитель-методист - 7;
• Старший вчитель - 2;
• Спеціаліст I категорії - 2.
• «Заслужений вчитель України» - 1

 

Романова Анна Олексіївна,  вчитель біології, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Ужгородський державний університет у 1992 році, та здобула кваліфікацію : «Біолог. Викладач біології і хімії», в 2018 році закінчила Донецький національний університет імені Василя Стуса, здобула кваліфікацію : «ступінь вищої освіти Магістр, спеціальність Менеджмент, освітня програма Управління навчальним закладом у сфері освіти та виробничого навчання».
У закладі працює з 2000 року. Викладає біологію на медичному відділенні ліцею. ЇЇ учні є переможцями, призерами та лауреатами ІІ, ІІІ, ІУ етапів Всеукраїнських, Міжнародних олімпіад з біології. Автор методичного посібника для студентів "Схеми і рішення задач з молекулярної біології", автор-упорядник методичного посібника "Національна автентична школа-ліцей". Авторська модель Олександра Сухомовського.
Нагороджена грамотами ДО Вінницької міської ради, ДГП Вінницької обласної державної адміністрації, Подякою Міністерства освіти і науки України .
За активну громодянську позицію та волонтерську діяльність під час воєнного стану Романову Г.О. відзначено почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «За заслуги перед Збройними Силами України» (Наказ Головнокомандувача ЗСУ від 07.04.2022р. № 107).
З серпня 2021 року займає посаду директора КЗ «ВЛ №7 О.Сухомовського».
Букіна Ірина Михайлівна, вчитель історії, спеціаліст вищої категорії, вчитель- методист. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. Островського у 1984 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1984року. Нагороджена грамотами департамента освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та департамента освіти Вінницької міської ради. ЇЇ учні є призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з історії.
Рожкова О.І.
Рожкова Ольга Іванівна, вчитель історії та курсу "Людина і світ", спеціаліст вищої категорії. Закінчила Казахський державний університет у 1982 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1987року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. Активно співпрацює з реабілітаційним центром "Промінь", проводить заняття з громадянської освіти "Права людини". Розробила методичний посібник "Права дитини". Викладання спецкурсу в центрі соціальної реабілітації "Промінь". Разом з учнями 7-11 класів брала участь у науково-пошуковій роботі "Свідки голодомору", в результаті якої був зібраний багатий і цінний матеріал стосовно історичного минулого нашого краю. ЇЇ учні є призерами ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з історії та Всеукраїнського конкурсу "Лелека".
Аджієвська Л.П.
Анжієвська Лариса Петрівна, вчитель історії, спеціаліст вищої категорії. Закінчила з відзнакою Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського
у 2002 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2008 року. Підготувала переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з історії та МАН. Неодноразово нагороджувалась грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, департаменту освіти Вінницької міської ради та адміністрації закладу. Бере активну участь у роботі міського методичного об'єднання вчителів історії та правознавства. Як член журі щорічно бере участь у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії.
Левкович Лідія
Левкович Лідія Олександрівна, вчитель історії, правознавства та громадянської освіти. Спеціаліст І категорії. Закінчила Вінницький державний педагогічний університет ім.М.Коцюбинського у 2009 році. У закладі працює з 2013 року
Черненко Сергій Степанович, вчитель біології та екології, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель. Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського.
У ліцеї працює з 1986 року. Створив методичну базу кабінету біології.
Білан Людмила Степанівна, , вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Заслужений вчитель України. Закінчила Київський державний університет ім.. Т.Г.Шевченка у 1980 році. У школі-ліцеї №7 працює з 2000 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник освіти України" (2007), Почесні грамоти МОН України (2003, 2006) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. З 2002 року щорічно її учні є призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії, а вихованець Колісніченко Олександр у 2010 році став бронзовим призером на Міжнародній олімпіаді з географії у Індонезії. Учнівська команда "Меридіан" під керівництвом Білан Л.С. ставала призером Всеукраїнського турніру юних географів. Завідувач кафедри суспільно-природничого циклу. Організовує екологічну роботу в ліцеї.ЇЇ вихованці щорічно беруть участь в різних екологічних проектах як на регіональному , так і міжнародному рівні. В 2021 році за результатами участі в Міжнаробному екологічному проекті Climate Action Project ввійшли в 200 кращих шкіл світу. Автор-упорядник методичного збірника "Розв'язування географічних задач".
Батюк Лариса Євгеніївна, вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім.. Островського у 1982 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1997 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник народної освіти" (1990), Почесну грамоту МОН України ((2003) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради.У 2021 році нагороджена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».
У 1996 році в співавторстві видала підручник для 5 класу з географії "Рідний край - Вінниччина". ЇЇ учні є неодноразовими призерами ІІ, ІІІ та ІУ етапів Всеукраїнських олімпіад з географії. У 2009 році учні 11-Е класу зайняли І місце в області в конкурсі з питань Євроінтеграції "Evropa Nostra". Автор-упорядник методичного збірника "Розв'язування географічних задач" та автор методичного посібника "Використання тестів на уроках географії".
Княгиницька Ольга Дмитрівна, вчитель хімії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист. Закінчила Чернівецький державний університет у 1985 році. У школі-ліцеї №7 працює з 1985 року. Має відомчі нагороди: нагрудний знак "Відмінник освіти України" (2008), нагрудний знак «Василь Сухомлинський» (2018), Почесні грамоти МОН України (2005, 2006) та грамоти управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації та управління освіти Вінницької міської ради. Життєве кредо: У серце увійде лише те, що йде від серця...» (П. Пікассо)
Парфенюк Ірина Григорівна, вчитель економіки та курсу «Захист України», спеціаліст вищої категорії, учитель- методист.
Закінчила Київський державний педагогічний інститут ім.. Драгоманова у 1993 році. У комунальному закладі «Вінницький ліцеї №7 ім. Олександра Сухомовського» працює з 2008 року. Нагороджена грамотами управління освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, ДО ВМР, Подякою МОН Украіїни.
У 2008 році її вихованці брали участь в обласній конференції "Лабораторія бізнес-моделювання", де стали призерами конкурсу "Бізнес-проекти". Її учні є щорічними призерами ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з економіки, а в 2016, 2017 роках учень Трохименко Мирослав став призером IV етапу (1, 2 місце). У 2023 році Еміров Емір та Ярова Єва стали фіналістами Всесвітньої Олімпіади з економіки, які будуть брати участь 1 липня 2023 року у вибірковому турі Всесвітнього етапу.
Парфенюк І.Г.- автор науково-методичних посібників "Групові форми роботи на уроках географії» та «Робота з обдарованими дітьми».
Ільченко Ганна В'ячеславівна, вчитель хімії, біології, екології, курсу «Пізнаємо природу», спеціаліст І категорії. Закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського у 2013 р. В ліцеї працює з 2015 року. Учні є переможцями ІІ та ІІІ етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії та біології. Є співавтором підручника «Пізнаємо природу» для учнів 5 класів за НУШ.
Янкавець Олександр Олександрович, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії та інтегрованого курсу "Пізнаємо природу". Закінчив Донецький національний університет у 2011 році за спеціальністю "Хімія". В закладі працює з 2016 року.
Вчитель вищої категорії, педагогічне звання "учитель-методист", аспірант за напрямом "Менеджмент. Управління закладами освіти і виробничого навчання". Співавтор робочого зошита "Природознавство" та підручника "Пізнаємо природу"
Напрям самоосвіти - Управління якістю підготовки обдарованих учнів. Кількість публікацій у фахових виданнях - 4 (1 публікація закордонна)
Каракуля Ольга Юріївна, вчитель історії, правознавства та громадянської освіти, спеціаліст вищої категорії. У 2006 р. закінчила з відзнакою Житомирський державний університет ім. І.Франка. Нагороджена дипломом за зайняте ІІ місце в обласному конкурсі «Творча скарбничка - 2018». У 2019 - 2020 рр. брала активну участь у міському проєкті «Школа партнерської взаємодії». У Вінницькому ліцеї 7 почала працювати із 2021 р. З 2022-2023 н.р працює над впровадженням освітнього експерименту «Професійна орієнтація в Новій українській школі».
Останні новини закладу