З 7 жовтня 2023 року розпочалися заняття у гуртку «Дошколярик». Початок занять: 9:00
Зустрічі директорів шкіл-партнерів.
Зустрічі директорів шкіл-партнерів, які працюють за програмою Гете-Інституту "Школи-партнери майбутнього"
 
ЗУСТРІЧ ДИРЕКТОРІВ PASCH-ШКІЛ
 
 
11-15.11.2019 у Берліні відбулась зустріч директорів PASCH-шкіл регіону Східної Європи та Центральної Азії. 12-13 листопада директори відвідали Гімназію ім. Фрідріха Еберта. Відбулася жвава розмова з директором та викладачами, була можливість бути присутнім на уроках інформатики, фізики та математики. У школі Монтессорі в Потсдамі відбулася бесіда з директором про педагогічну концепцію, учасники відвідали позашкільні місця проведення занять на природі, де діти займаються сільським господарством. А в Інституті з питань шкільної освіти та засобів масової інформації Землі Берлін-Бранденбург обговорювалися теми систем шкільної освіти, підвищення кваліфікації, навчального плану та дигіталізації в школах Німеччини. У пер-ший день зустрічі в Берліні директори PASCH-шкіл регіону Східної Європи та Центральної Азії відвідали Федеральне міністерство закордонних справ, де обговорювалося питання сприяння вивченню німецької мови, а також Німецький центр авіації та космонавтики. Сучасний керівник школи повинен володіти різними навичками. Що робить мене здатним зайняти керівну посаду? Якими навичками повинні володіти керівники і як я як директор школи їх можу розвивати? Які ідеї є у мене для роботи в школі і що мені потрібно, щоб їх реалізувати? Під час коучингу з тренером Ольгою Штайдл директори PASCH-шкіл регіону Східної Європи та Центральної Азії інтенсивно займатися цими питаннями, щоб спільно виробити ідеї для майбутнього.
 
 
 
 

 2018 рік
 
26.09.2018 - 29.09.2018 в м. Харків відбувалася конференція директорів DSD - та Fit-шкіл в Україні. На зустрічі, присвяченій 10-річчю партнерських відносин шкіл України з Гете-Інститутом, висвітлювалися актуальні питання освітніх реформ: які практичні зміни очікують від «Нової української школи», можливості та умови співпраці в рамках PASCH, дигіталізація (цифрове навчання). Захід проходив на базі Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. З вітальним словом до учасників звернулися Наталія Бєскова (Міністерство освіти та науки), Андреа Штор (Посольство Німеччини) , Др. Андре Майер (Центральне відомство з питань середньої освіти за кордоном), Сюзанне Бекер (Гете-Інститут), Крістофа Єглє (Центральне відомство з питань середньої освіти за кордоном). 
 
 
 
 
 
Щорічна зустріч директорів шкіл - партнерів Гете-Інституту відбувалася 31 жовтня - 3 листопада 2017 року у Києві. Традиційний аналіз діяльності за 2017 рік разом з учасниками проводили директор Гете-Інституту в Україні Беате Кьолер та референт проекту «Школи:партнери майбутнього» Вайкко Фрауенштайн. Важливу роль відвели і планам на майбутнє та перспективам у 2018 році.
Для поважних гостей було проведено кілька презентацій, а саме стипендіальної програми DAAD, Спільного Українсько-Німецького Факультету Машинобудування НТУУ ім. Ігоря Сікорського і Університету Отто фон Геріке( Магдебург) та програми «Міст до вищої освіти».
Але найбільш урочистим моментом було підписання продовження договорів співпраці між PASCH-школами та Гете-Інститутом. Для підписання офіційних документів директори шкіл-партнерів зібралися у Посольстві Німеччини в Україні. Там на них чекали високоповажний доктор Ернст Райхель, Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Ганна Новосад та директор Гете-Інституту в Україні Беате Кьолер.
На завершення учасникам зібрання Володимир Волик, координатор року мов, презентував заходи і проекти в рамках Українсько-німецького року мов 2017/2018.
Ми раді продовженню співпраці з Гете-Інститутом і орієнтовані на численні результати!
 
 
 

 2016 рік

У жовтні 2016 року директор закладу Сухомовський Олександр Григорович був запрошений на міжнародну зустріч директорів шкіл за ініціативи PASCH до Німеччини. Учасників привітали координатор проекту ПАШ пані доктор Доріс Хеннеманн та депутат німецького парламентупані Мехтхільд Хайл. Делегація директорів Східної Європи та Центральної Азії мала можливість відвідати комплексну єдину школу Бойєль, гімназії Хардтберг, гімназію Хельмхольтц та Николауса Кусануса у м.Бонні та познайомитись із системою освіти ФРН. Про особливості та можливості організації шкільного процесу ми дізналися з вуст директора:
- школи є орієнтованими на принципи "вчити вчитися" та особистісний розвиток кожного з учасників навчального процесу: учнів, вчителів та адмінперсонал;
- у кабінетах іноземних мов поряд із підручниками та словниками використовується дуже багато настільних ігор;
- замість бібліотеки є кімната для самостійної підготовки, у якій знаходяться окрім книг та текстів науково-популярні журнали .У таких центрах працюють батьки учнів на волонтерських засадах;
- розклад уроків представлений на великому мультимедійному екрані при вході в школу, де повідомляється про заміни та зміни у ньому;
- у їдальні є "тематичні" тижні, наприклад,«баклажанний чи гарбузовий» тиждень. Про користь сезонних регіональних продуктів та можливості їх приготування поінформовано на великих плакатах при вході в їдальню;
- використання мобільних телефонів у школах заборонено, на перерві більшість дітей перебуває на вуличному шкільному майданчику - там знаходяться великі столи для тенісу, кільце для баскетболу тощо.
Як приклад роботи вищих навчальних закладів учасникам семінару був представлений Рурський університет у м. Бохум, де на 20 факультетах навчаються 40 000 студентів. Рурський університет належить до 10 найбільших університетів Німеччини. Особливо запам'яталося відвідування учнівської лабораторії Альфреда Круппа , у якій працюють учні з усіх 20 факультетів.
 
 
 
 2014 рік
 
З 21.10 по24.10.2014р. проходила зустріч директорів PASCH шкіл-партнерів Гете-Інституту. Учасників зустрічі гостинно приймали в школі "Академічний ліцей" м.Херсон та гімназії №4 м.Одеса. Перед деректорами шкіл - партнерів виступив з презентацією "Поточний стан справ "РASCH в Україні" керівник проекту Вайкко Фрауенштайн. Був проведений огляд діяльності РASCH-шкіл у 2014 році, визначено перспективи на 2015 рік. У рамках зустрічі відбулася підготовка до підписання договорів про співробітництво зі школами на наступний етап проведення проекту.На зустрічі наш заклад представляв директор школи-ліцею №7 О.Г.Сухомовський.
 
 
 
 
 
 
 2013 рік
 
З 08.10-11.10.2013р. проходила чергова зустріч директорів PASCH шкіл-партнерів Гете-Інституту. Учасників зустрічі гостинно приймали в класичній гімназії міста Тернополя та "Лінгвістичної гімназії ім. Т.Г.Шевченка" в Ужгороді. Перед деректорами шкіл - партнерів виступив з презентацією "Актуальний стан проекту PASCH в Україні" керівник проекту Вайкко Фраунштайн. Була проаналізована робота багатьох напрямків проекту:PASCH-школи як "маяки", програма "Міст до вищої освіти", літня академія MINT, ознайомлювальні тури разом із BayBIDS, виставка "Німеччина у валізі", проект "Шкільна газета" та ін. Представники шкіл-партнерів зазначили,що відбулися позитивні зрушення в навчальних закладах після вступу до мережі PASCH.На зустрічі обговорювалося питання з підготовки документів до підписання угод про партнерство шкіл на наступний період. На зустрічі наш заклад представляла заступник директора з науково-методичної роботи Г.О. Романова.
 
 
 
 
 
 
 2012 рік
 
Зустріч директорів шкіл-партнерів у 2012 році відбулась у столиці Баварії, місті Мюнхені (ФРН). У центральному відділенні Гете - Інституту на Дахауерштрасе, 122 делегацію з України вітали керівник відділу "Педагогічна кооперація в німецькій мові" пані Ютта Войгт та референт проекту "Школи: партнери майбутнього" Іна Хойшен. Під час зустрічі було розглянуто шляхи розвитку проекту "Школи : партнери майбутнього", питання освіти та підвищення кваліфікації вчителів німецької мови.
 
 
У Баварському державному міністерстві навчання і культів директори шкіл - партнерів ознайомились із баварською системою шкільної освіти, її особливостями та успіхами. Контроль та управління школами в Баварії є основним завданням Міністерства навчання і культів Німеччини. Крім того, міністерство веде активну діяльність в багатьох інших галузях : зміцнення кадрового потенціалу в математичних і природничих науках, екологічна і політична освіта, освіта для дорослих, підтримка талантів та виховання компетенцій з дорожнього руху.
Учасники програми мали змогу також відвідати навчальні заклади Мюнхена: гімназію з поглибленим вивченням природничих наук і технологій Макса Планка , шкільний проект консалтингової компанії The Boston Consulting Group business@school, Європейську школу Мюнхена та Мюнхенський університет Людвіга Максиміліана.
У гімназії Макса Планка, яка є навчальним закладом з поглибленим вивченням природничих наук та технологій, директори шкіл-партнерів відвідали уроки природознавства та російської мови. Гімназія ім. Макса Планка заснована в 1910 році. Школа має природничо-технічне спрямування, співпрацює з Технічним університетом Мюнхена і бере участь у національній програмі STEM (програма підтримки вивчення математики, інформатики, природничих наук та техніки), а також у різних міжнародних програмах із природничих наук, наприклад, Eurovolvox та програма Globe. Крім того, гімназія пропонує вивчення таких іноземних мов як російська, італійська, іспанська, англійська та французька.
Цікавим було також відвідування шкільного проекту консалтингової компанії The Boston Consulting Group business@school, що прокладає міст між бізнесом та школою і надає учням можливість отримати протягом десяти місяців практичні знання з бізнесу та ключові навички для їхнього майбутнього професійного життя. Проект був започаткований у двох школах Німеччини в 1998 році. Сьогодні в проекті беруть участь понад 2000 школярів з більш ніж 90 гімназій Німеччини, Австрії, Італії, Швейцарії, США та Сінгапуру.
 
 
Європейська школа Мюнхена була заснована в 1977 році на замовлення Європейського патентного відомства, створеного цього ж року. Вона включає в себе дитячий садок, початкову школу та середню школу. ESM- це школа, яка виховує європейців з юних мешканців Мюнхена. Про профіль школи та її особливості розказали гостям директор школи пан д-р Рудольф Ензінг, директор із питань середньої школи пан Антон Хроват та директор дитсадка та початкової школи пані Фауста Прессаччо 
 

 2011 рік

У грудні 2011 року відбулася чергова зустріч директорів шкіл, які беруть участь у проекті "Школи: партнери майбутнього". Цього року вона пройшла на базі шкіл - партнерів у Сумах (Міська гімназія №1) та у Харкові (Університетський ліцеї Харківської обласної ради).
У роботі шкіл - партнерів взаємний обмін є важливим і слугує значною допомогою для майбутніх проектів. Як завжди , кожна школа представила свої досягнення у викладання німецької мови . Роботу за проектом "Школи: партнери майбутнього" було продовжено на 2 роки . Референт проекту "Школи: партнери майбутнього" із Гете-Інституту в Києві пані Штефі Катцер та асистент проекту пані Наталія Бесикало познайомили представників шкіл із запропонованими Гете-Інститутом навчальними та виховними заходами в роботі шкіл-партнерів у наступному 2012 році.
Директори шкіл-партнерів ознайомилися також із організацією навчально-виховної роботи міської гімназії №1 м. Сум та університетського ліцею Харківської обласної ради і відвідали відкриті уроки німецької мови в цих навчальних закладах.
 
 
 
 
 2010 рік
 
Зустріч директорів шкіл - партнерів у 2010 р. проходила у школі-ліцеї №7 м. Вінниці. 18 жовтня тут відбулася святкова передача табличок, які визначають всі школи учасники проекту як школи - партнери. Разом із директором нашої школи-ліцею табличку на нашій школі відкрив Гаральд Герман, керівник культурного відділу Посольства Німеччини в Україні. Він передав також керівникам інших 14 шкіл-партнерів Гете-Інституту їхні таблички.
Керівники шкіл ознайомилися також з навчально-виховною роботою в школах-партнерах та з організацією викладання німецької мови. Під час перебування у Вінниці та в школі-партнері Хмельницького вони дізналися, які заходи проводилися в рамках проекту. Завдяки відвідуванням занять із німецької мови, перегляду театральної постановки та презентаціям школярів та вчителів гості отримали можливістьть дізнатися про практичну роботу з вивчення німецької мови в школах-партнерах.
До програми увійшли також екскурсії в обох містах, відвідування концерту та театру тощо.
 
 
 
 
 2009 рік
 
У рамках проекту "Школи: партнери майбутнього" в січні 2009 р. відбулася навчальна поїздка директорів 15 шкіл-партнерів та представників Міністерства освіти і науки України до м. Берліна. Під час поїздки група ознайомилася з німецькою системою шкільної освіти, відвідала 6 навчальних закладів Берліна; ознайомилася з німецькою системою університетської освіти у ВНЗ, які готують учителів іноземних мов, опрацювала плани подальшої реалізації проекту "Школи: партнери майбутнього" в Міністерстві закордонних справ Німеччини, порівняла системи підвищення кваліфікації вчителів в Україні та в Німеччині. 
 
 
 
Із загальною інформацією про систему освіти ФРН делегація ознайомилась в Гете-Інституті. У федеральному відомстві з питань освіти, науки та досліджень були розглянуті основні питання щодо типів та форм шкіл, а також питання щодо їхнього розвитку . Керівник відділу Ганс-Юрген Покал розповів про розвиток у системі освіти Німеччини та про випускні іспити в школах.
Серед шкільних навчальних закладів, які відвідала делегація, були Лессінгська гімназія, школа ім. Бетховена, школа ім. Бойке та школа ім. Йоганна Готтфріда Гердера.
Цікавим було також відвідування університету ім. Гумбольдта та бесіда з керівником консультаційного відділу з питань навчання в університеті пані доктор Бенітою Бішофф. Прекрасною була культурна програма поїздки: Державний музей сучасного мистецтва, фотографії та архітектура, Берлінська галерея, концерт Шумана в Берлінській філармонії.
В 2009р відбулася ще одна зустріч директорів та представників адмініcтрацій шкіл-партнерів - у посольстві Федеративної Республіки Німеччини в Києві. Школу-ліцей №7 представляла на цій зустрічі заступник директора з навчально-виховної роботи Прокопчук Алла Геннадівна.
 
 
 
Останні новини закладу