Режим підвищенної активності

НА ВІННИЧЧИНІ ВВЕДЕНО В ДІЮ РЕЖИМ ПІДВИЩЕНОЇ ГОТОВНОСТІ

У зв’язку з подіями на Сході Вінниччина відноситься до тих регіонів України, де введено в дію режим підвищеної готовності. Так, у разі загрози або виникнення НС створені регіональні (внутрішньообласні) системи з централізованого оперативного оповіщення та інформування населення.

З метою оповіщення населення будуть дистанційно включаються електросирени, мережі радіомовлення всіх діапазонів частот та видів модуляції і телебачення незалежно від форм власності. Це звучання означає: «Увага всім!», що привертає увагу населення до абонентських радіоточок, радіо- і телеприймачів. Тексти і звернення до населення озвучують на державній мові і мові, якою розмовляє більшість населення в регіоні.

У разі отримання сигналів цивільного захисту, необхідно:

- зберігати спокій, уникати паніки, діяти свідомо, утримувати інших від нераціональних дій, при необхідності надавати допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку та сусідам;

- вимкнути системи електро- та газопостачання;

- перейти у безпечне місце, сховатися у внутрішніх приміщеннях - підвалі, тому подібне. Увімкнути приймач, щоб отримувати інформацію;

- не користуватися ліфтом (електромережу можуть раптово вимкнути);

- якщо лихо застало на вулиці, оминати хиткі будівлі та будинки з хитким дахом. По можливості сховатися в підвал найближчого будинку;

- якщо ви на відкритій місцевості, необхідно притиснутися до землі на дні будь-якого заглиблення (яру, канави, кювету), захищаючи голову одягом;

- необхідно уникати різноманітних споруд підвищеного ризику, мостів, естакад, трубопроводів, ліній електропередач, водойм, потенційно-небезпечних промислових об’єктів, дерев;

- якщо ви їдете автомобілем, зупиніться. Не залишайтеся у ньому, а виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення.

Нині на території міста Вінниця знаходиться на обліку 76 сховищ цивільного захисту та на території Вінницької області органами виконавчої влади (органами місцевого самоврядування) обліковано - 112 сховищ та - 1185 одиниць протирадіаційних укриттів. Всього - 1297 одиниць захисних споруд.

З наявних захисних споруд цивільного захисту «готові» до прийняття осіб, що укриваються - 194 од., що становить - 15,02 %, «обмежено готові» - 713 од., що становить - 54,93 %, «не готові» - 390 од. або 30,05 %. Наявний фонд захисних споруд цивільного захисту області з врахуванням пристосованих споруд (підвальних приміщень будинків, цокольних та перших поверхів будівель) забезпечує 100 % укриття населення.

При виявленні вибухового пристрою або підозрілих речей необхідно зберігати спокій, негайно повідомити про знахідку представників міліції, охорони, аварійно-рятувальних служб або зателефонувати за номерами 101, 102. Варто зауважити, що потрібно не палити, не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати; не торкатись до підозрілих речей руками або іншими речами. У жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення; залишити місце, де виявлено підозрілий предмет, при можливості організувати охорону на безпечній відстані, як зазначено нижче. Цікавість може призвести до втрати здоров’я, або життя.

Дата: 2015-02-11 14:33:06