Увага! 25 квітня 2024 р. з 11:00 до 13:00 на подвір'ї закладу відбуватиметься Благодійний великодній ярмарок. Запрошуємо усіх охочих придбати нашу продукцію!
Міжнародна зустріч директорів шкіл ініціативи PASCH

У жовтні директор закладу Сухомовський Олександр Григорович був запрошений на міжнародну зустріч директорів шкіл за ініціативи PASCH до Німеччини. Учасників привітали координатор проекту ПАШ пані доктор Доріс Хеннеманн та депутат німецького парламентупані Мехтхільд Хайл. Делегація директорів Східної Європи та Центральної Азії мала відвідали комплексну єдину школу Бойєль, гімназії Хардтберг,гімназію Хельмхольтц та Николауса Кусанус у м.Бонні, познайомилась із системою освіти ФРН.Про особливості та можливості організації шкільного процесу ми дізналися з вуст директора:
- школи є орієнтованими на принципи "вчити вчитися" та особистісний розвиток кожного з учасників навчального процесу: учнів, вчителів та адмінперсонал;
- у кабінетах іноземних мов поряд із підручниками та словниками використовується дуже багато настільних ігор;
- замість бібліотеки є кімната для самостійної підготовки, у якій знаходяться окрім книг та текстів науково-популярні журнали .У таких центрах працюють батьки учнів на волонтерських засадах;
- розклад уроків представлений на великому мультимедійному екрані при вході в школу, де повідомляється про заміни та зміни у ньому;
- у їдальні є "тематичні" тижні, наприклад,«баклажанний чи гарбузовий» тиждень. Про користь сезонних регіональних продуктів та можливості їх приготування поінформовано на великих плакатах при вході в їдальню;
- використання мобільних телефонів у школах заборонено, на перерві більшість дітей перебуває на вуличному шкільному майданчику - там знаходяться великі столи для тенісу, кільце для баскетболу тощо.
Як приклад роботи вищих навчальних закладів учасникам семінару був представлений Рурський університет у м. Бохум, дена 20 факультетах навчаються 40 000 студентів. Рурський університет належить до 10 найбільших університетів Німеччини. Особливо запам'яталося відвідування учнівської лабораторії Альфреда Круппа , у якій працюють учні з усіх 20 факультетів.

німецький проект

СУХОМОВСЬКИЙ О,Г