Проект «Міст до вищої освіти»
"Studienbrucke"(" Міст до вищої освіти") Проект Гете-Інституту

"Studienbr?cke" ("Міст до вищої освіти") - так називається проект Гете-Інституту, у якому беруть участь учні шкіл-партнерів ("Школи: партнери майбутнього") із Харкова, Одеси та Вінниці. Проект "Міст до вищої освіти" орієнтований на школярів, які планують навчатися в Німеччині за технічними та природничими спеціальностями. Він прокладає місток між школами-партнерами та вищими навчальними закладами Німеччини та надає українським студентам можливість вступити після 2 курсу до університетів ФРН без підготовчих курсів та вступних іспитів.

"Studienbr?cke" поєднує мовні курси (до рівня С1), навчальні консультації, тренінги інтернаціонального культурологічного спрямування та іспити після закінчення курсів (TestDaF, Goethe Zertifikat B2 та TestAs).

Під час зустрічі заступника директора Гете-Інституту в Києві пані доктора П.Кьопель-Майєр із майбутніми стипендіатами школи - ліцею №7 (26.05.2011)

Наші стипендіати

2011-2012 н.р

6 учнів школи-ліцею №7 успішно пройшли співбесіду в Гете -Інституті (Київ) та отримали стипендію " Studienbr?cke": Цивалюк Катерина (11-Л ) , Цихунь Ангеліна (11-Л), Власюк Святослав (10-Ю) , Романова Маргарита (10-Е), Гулій Наталія(11-Л), Єзерська Аліса (11-Л). У вересні 2011р. вони вже почали навчання на мовних курсах Гете-Інституту при Вінницькому педагогічному університеті ім. М.М.Коцюбинського.

2012-2013 н.р.

Проект продовжує успішно діяти. Стипендії на навчання за цим проектом отримали ще 8 учнів нашого ліцею. Це Ваколюк Ольга(11-Л), Авдєєва Олександра( 10-М) , Сухоруков Валентин(11-Л) та 5 учнів 10-Е класу : Щербатюк Артем, Коба Юлія, Білик Владислав, Бубновська Наталія та Козак Андрій.

Офіційне вручення сертифікатів за проектом "Studienbr?cke" ("Міст до навчання")

26 листопада 2012 року 31 стипендіат проекту "Studienbr?cke" ("Міст до навчання") із шкіл-партнерів міст Вінниці, Одеси та Харкова були запрошені у Ґете-Інститут у м. Київ на офіційне вручення сертифікатів.

Стипендіатів привітали заступник директора Гете-Інституту в Києві пані Петра Кьопель-Mайєр, керівник відділу культури німецького посольства в Україні пан Дірк Лехельт та референт проекту "Школи: партнери майбутнього" Вайко Фрауенштайн.

27 листопада 2012 року відбулися індивідуальні консультації щодо навчання в Німеччині.

2013-2014 н.р.

Стипендіатами "Studienbr?cke" ("Міст до навчання")в цьому навчальному році стали 6 школярів нашого закладу : Сурсаєва А.(10-Е),Степанчук Я.(10-ЛЮ), Чорноконь М.(10-М), Човган І.(11-М),Бабійчук О. (11-М) та Паньків А. (11-М)

2016-2019 рр.

Стипендіати програми «Міст до Вищої освіти у Німеччині» Печевиста Тетяна, Черевко Анастасія та Араго Гліб

Знайомство з німецькими університетами

9 українських стипендіатів проекту , які навчаються в 11-их класах , разом із стипендіатами із Росії та Казахстану мали можливість 17-23.02.13 відвідати університети столиці Баварії Мюнхена, університети міст Інгольштадта та Пассау. Школу-ліцей №7 у цій поїздці представляли учні одинадцятого класу Власюк Святослав (11-Ю) та Сухоруков Валентин (11-ЛК). У лютому 2014 року здійснив поїздку до ВНЗ Мюнхена ще один учень нашого закладу - Козак Андрій (11-М). Школярі ознайомилися з роботою університетів міст Інгольштадта, Пассау та Мюнхена, які вже давно здобули світову славу та вважаються елітними університетами та головним надбанням цих міст.

Незабутнє враження залишилось у школярів від зустрічі з викладачами університету Людвіга Максиміліана , що входить y першу трійку вищих навчальних закладів Німеччини, яким присвоєно звання елітних. Цей університет є кузнею першокласних юристів, лікарів та економістів. Прекрасна дослідницька та навчальна база дозволяє університету кожного року посідати високу позицію в рейтингу 100 кращих університетів світу.

Мюнхенський університет, Мюнхенський технічний університет, університети міст Інгольштадт та міста Пассау також вразили майбутніх студентів. Навчання в кожному з них могло б стати початком майбутньої успішної професійної кар'єри.

Програма «Міст до вищої освіти» стала доленосною для багатьох випускників школи, деяким із них пощастило навчатись у вищих навчальних закладах Німеччини.
Це Романова Маргарита, Козак Андрій, Жила Валерій, Араго Гліб та Мельничук Влад. Вони продовжують і надалі залишатися учасниками програм Гете-Інституту та підтримують із своєю школою та Гете-Інститутом міцні зв'язки.